Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

štěněčí zpravodajství :-)

 

1.10.2014

Dnes jsem obdržela mail, ze kterého jsem se dozvěděla, že Roneček byl na svodu mladých v Třebíči. Prý se moc líbil, nebylo mu nic vytčeno, všechny překvapila jeho výška :-) - což mne vůbec nepřekvapuje :-)))))). Prý to bude mohutný pes, čemuž nasvědčují statné tlapy a silná čelist. Přejeme Ronečkovi, aby dál rostl do krásy a do mohutnosti svého otce. Tímto má tedy Roneček splněn svod mladých.

Jinak jako všichni mi píšete, jakou mají naši odchovnci výbornou povahu, tak i Ronečka panička chváli, jako milého, bezproblémového a vyrovnaného pejska. Jsem za to moc ráda.

29.9.2014

Dnes je to devět měsíců, co se naše chlupatá štěstíčka narodila. Už to nejsou malé kuličky, ale nádherní pesani, kteří už dorůstají své rodiče. Nadále dělají radost svým majitelům a to dělá radost nám. Všichni hlásí příjemné milé povahy a za to jsme moc rádi.

A mám velkou novinku - je to již týden co Rubinka začala hárat. Už je to velká slečna a majitelům začne hlídání. Přejeme, aby se podařilo odradit všechny dotěrné mládence :-). Jsem zvědavá, která z holčiček bude následovat............

28.9.2014

Dnes jsme se se Žužinkou vypravili na výstavu do Brna, což byla jen zástěrka proto, abychom mohli navštívit naše dvě holčičky Ellinku a Angelinku. Žužu si vedla v kruhu výborně, jak  to si můžete přečíst zde http://abbayehovawart.wbs.cz/novinky.html.

Moc jsme se na obě holčičky těšili, bohužel nakonec jsme Angeli neviděli, jelikož šla na procházku s mladým páníčkem a časově to pro nás před dlouhou cestou domů už nevycházelo dobře. Po cestě domů jsme se alespoň potkali s Ellinkou, kterou vedla její malá panička a musím říi, že nejen že jim to moc slušelo, ale také Ellinka nádherně poslouchala. Z Ellinky vyrostla nádherná psí slečna. Majitelka ji chválila za výbornou povahu. K dětem se prý chová naprosto fantasticky. Je milá, poslušná, prostě zaltíčko. A to je to nejdůležtější. Za to jsem moc ráda.

Ellinka s malou paničkou Ojinkou - nádherná dvojka......... Více foto na rajčeti.......

21.9.2014

Po delším čase se dostávám ke psaní. Sleduji netrpělivě stránky vás všech, nakukuji do fotogalerií, čekám na fotečky :-). Je ale vidět, že jste s časem na tom stejně jako já :-). U nás se nic nemění, Ebinka je čím dál klidnější - po mateřských povinnostech dospěla. Je velký mazel a zlatíčko. Na procházkách naprosto spolehlivě poslouchá. Jen bláznivá Žužinka ji nenechá v poklidu, stále si vyžaduje hraní. To ale není tak něžné, jako se štěňátky, když byli malí. Jejich hry jsou dost drsné. Žužinka pak drsné hry zkouší na jiné pejsky a bohužel nachází nepochopení. 

Příští neděli 28.9. se chystáme do Brna na výstavu a tak se těšíme, že snad uvidíme naše dvě holčičky Ellinku a Angelinku. Je to už tak dávno, co jsme je viděli, vlastně naposledy, když odjížděli se svými dvounohými. Doufám, že nás holčičky poznaji hlase a po vůni, nebo že jim to alespoň bude něco připomínat. Moc se těším, až jim zajedu rukou do kožíšku a až uvidím, jaké krásky z nich vyrostly. Těšte se se mnou na fotografie :-). 

A vzkaz pro ostatní ............ pište, foťte......budu ráda za každé info..........

9.8.2014 Setkání v Českém ráji

Jak všichni dobře víte, tak jsme trávili dovolenou v srdci Česka - v Českém ráji. Vybrat ubytování nám pomohli majitelé Rubinky a tak jsme si užívali příjemného ubytování v chatě v kempu Příhrazy. Úžasné bylo, že hned za chalupou jsme měli les a když jsme vyběhli do stráně tak skály. I vyhlídka na odhalené vrcholky pískovcových skal z místního bufetu byla nádherná. Počasí nám přálo a tak jsme našich deset dní trávili chozením po skalách a místních zajímavých místech. A jelikož jsme to měli k Rubince co by kamenem dohodil a k Ejmí jen o kousek dále, tak jsme uspořádali společný výlet. Chvilku jsem musela Ebi vysvětlit, že obě slečny nejsou konkurence a pak už výlet v poklidu ubíhal. Společnost byla příjemná - holčičky mají super páníčky :-), a i všechny holčičky, včetně Žužu - která chtěla ze začátku hrát kousavou hru, na kterou je zvyklá od Ebi - se chovaly úžasně. Rubinka je mazel, věčně se chodila k Ebi alespoň otřít, aby měla kontatk s maminkou. S Ejmí si obě i vyblbly, bylo krásné na ně koukat, jak si hrají :-). Ebinku jsme k nim raději nepoustěli, protože měla tendence je usměrňovat. Z vycházky je spousta fotografií, tak nakoukněte do alba :-). Škoda že jsem takhle nemohla vidět hrát si všechna štěňátka.............

 

Setkání

Již jsem psala do vzkazů, ale pod novými příspěvky se to odsunulo, tak píši informaci ještě jednou. Od 2.8. do 10.8. jsme na dovolené v Českém ráji. Budeme nedaleko bydlíště Rubinky a Ejminky. Po společné domluvě jsme vymysleli výlet v sobotu 9.8. - setkání v autokempu Příhrazy kolem desáté hodiny. Zatím mám účast potvrzenou od Ejmi, Ruby a Roxy. Přidá se někdo další? Moc ráda Vás všechny uvidím :-). Pokud by někdo chtěl přepat v kempu, tak tato možnost tu také je.


5.7.2014

Během včerejška a dneška přišli zprávičky z domovů holčiček Roxynky, Ellinky a Angelinky. Všichni se mají báječně, páníčci je moc chválí a přivírají oči nad jejich občasnými neplechami. Ellinka teď tráví čas s Angelinkou, jelikož je na hlídání  u jejích páníčků. Holky jsou moc rády spolu, tak si to užívají. Mám zprávy, že Angi je větší než Ella a váží 30 kg. Fotečky mám přislíbené. Jsou obě úžasné, poslušné, milé.........bože, jak moc ráda tohle slyším.....děkuji.

Roxynka je neméně šikovná, nadále navštěvuje kurs na cvičáku v Letňanech pod vedení paní Brázdové. Je prý hodně aktivní - prý někdy až moc, což jsme ostatně viděli na společné procházce u Koněpruských jeskyní, kdy už všichni byli totálně unavení a Roxy si stále chtěla hrát a běhat :-). No říkala jsem od štěňátka, že je bojovnice :-). Váží 25,8 kg, jelikož prý vše vyběhá :-). Páníček s ní denně ujde 5 km, aby se trošku vylítala. Tady fotečka nádherné Roxynky............celá maminka.........

A ještě jsem úplně zapomněla vložit fotky Merlinka, který jak je vidět na fotkách u něj v albu, nádherně civičí s paničkou. Z Merlinka roste také náherný a velký pes. Jeho výmluvmé pohledy svědčí o nádherné vztahu mezi ním a páníčky.

A tady je fešák Roneček - nádherný pes

 

3.7.2014

Tak musím napsat, jaká je Rubinka šikovná holčička a jak moc hezky pomáhá :-). Ráda zahradničí a když byla doma sama se svou mladou paničkou, tak využila její nepřítomnosti, aby jí udělala překvapení tím, jak je šikovná. Překvapení to bylo i páníky vracející se z dovolené. Rubinka jim připravila kousek zahrádky rovnou na setí :-). Jen se asi divila, že pochvala žádná nepřišla. Jinak jsem se také dozvěděla, že miluje vodu. A tak když páníčci trhali a následně myli rybíz ve vaničce, tak jim musela pomoci a napuštěnou vaničku využila nejen k mytí rybízu, ale i ke koupeli. Rybíz prý létal na všechny strany a všichni účastníci si vodu dostatečně s Rubinkou užili :-).

Ještě, že ty naše čtyřnohé miláčky máme, viď Danuš.

A co vy ostatní? Také vám chlupáčci dělají taková překvapeníčka?

30.6.2014

Jako první se se zprávičkou přihlásila Dana a Rubinka, má se skvěle a fotku mám přislíbenou. Moc se těším Danuš.

Druhá zprávička přilétla Ejminky. I Ejminka se má výborně, dělá páníčkům jen radost. Jak Ejminka vyrostla se můžete podívat :-). Je nádherná, má krásnou tmavou barvičku, stejně tak, jako má znáčky bráška Kodík. Děkuji Markéto za fotečku.

29.6.2014 

Dnes je pro náš odchov veliký den, naše štěňátka - tedy dorostenci :-) - slaví půl roku života. Před půlrokem jsem celý den prostála u jejich maminky Ebinky a dívala se na jejich příchod na svět. Bylo to hodně emotivní, porod trval neuvěřitelných 12 hodin. Na konci dne jsme s Ebinkou byly vyčerpané, ale šťastné. Nikdy nezapomenu na ten krásný den a na to, kdy jsem je prvně vzala do rukou, na to když otevřeli oči, na to když se postavili na vratké nožičky, na to když začali objevovat svět............na to, když nám začali odcházet :-(. Moc Vám všem děkuji, že je milujete tak jako já :-).

Kodíčku, Merlinku, Ejminko, Ronečku, Roxynko, Rubynko, Angelinko a Ellinko - moc vám všem přeji vše nejlepší k vašim půlročninám. Mám vás v srdíčku.....

Moc prosím o fotečky půlročních štěňátek, ať se mohu podívat, jací jsou z nich nádherní pesani. Děkuji.

Kodík dnešní den oslavil tím, že se zúčastnil národní výstavy v Klatovech a vyběhal si nádherné první místo s hodnocením velmi nadějný 1. Roste z něj veliký fešák, což můžete vidět na rajčeti. Byl pochválen za hezkou stavbu těla, hlavu, ucho, oko, za správné úhlení končetin. Ještě jednou moc gratuluji Kodíkovi i jeho páníčkům :-). A děkuji za reprezentaci CHS Magic Blue Planet.

Maminka Ebinka se výstavy také zúčastnila a dostala krásné hodnocení a známku výborná se 4 pořadím. Její hodnocení se můžte přečíst na jejích stránkách, stejně tak jako ocenění Žužinky, která mi dnes udělala ohromnou radost. Jsou to moje šikulky.

15.6.2014

Dnes mi přišla fotka a zprávička z Brna od Ellinky. Má se i se svou rodinkou moc dobře, obě holčičky Ellinka i Angelinka jsou prý moc šikovné a krásné. Za takové hezké zprávy jsem moc ráda :-).

Takže jedna fotečka s Ellinkou ...... /už ta svoje štěňátka ani nepoznávám :-)), hrozně vyrostla, ale má krásný zubatý usměv:-) /

12.6.2014 zprávičky od Ejminky, Ronečka a Kodíčka

Jak jste si již určitě všimli, tak dnes přilétla zpráva o Ejmince. Fotečku bohužel nemám, ale mám radost, že si S Bastienkem užívají společných chvil. A zlatá ona je, a to nejen barvou kožíšku, ale i srdíčkem - tak krásně nás přivítala, když jsme byli v MB. Ale to ona vždycky, i jako malé štěňátko, vítala radostně každou návštěvu.........

Další zprávičky jsou od Ronečka. Roneček dělá svým páníčkům jen radost. Prý už nádherně zvládá poslušnost na vodítku - to tedy závidím, neboť Ebince to trvalo pěkně dlouho a i teď se  nechá občas strhnout tou malou potvůrkou Žužinkou /tu malou můru nějak nemohu tahání odnaučit :-)/. Jinak už svou parťačku Báru přerostl a je to prý fešák, proč to ale píši...raději kopíruji slova paničky Pavly :-)........Je opravdu krásný, každý ho obdivuje a diví se, jak rychle roste. Bára už je vedle něj jak drobeček. Má krásnou, lesklou srst a je pořád hladový ;-)  i když už papá maximální možné dávky na svůj věk a velikost a museli jsme mu už dát větší misku. Tak posuďte, jaký je to krasavec...

Ronečkovi od půlroka začne pořádný výcvik vedený odborně, potřebuje prý výcvik jako sůl, má prý hodně svoji hlavu, ale na druhou stranu je to kliďas, nic ho moc nerozhodí......určitě z něj vyroste výborný a spolehlivý kamarád.......

 
Dlaší od koho mám zprávičky je Kodík. Více jich najdete na jeho stránkách http://kodikovodenicek.websnadno.cz/Co-je-u-nas-noveho.html. Kodíček si našel nového kamaráda, se kterým dovádí. Také se rád koupe, i když zatím neplave, ale určitě se to brzy naučí. Možná to bude mít stejně jako Ebi, která se nechá strhnout do vody jen když tam vlezu já, nebo teď Žužu a pak také za piškotek. Jinak má vodu moc ráda a strašně ráda v ní běhá.
Kodík měl také nádhernou noc na zahradě se svými páníčky a návštěvu ve svém království......prostě pokud chcete vědět víc, tak nakoukněte do odkazu a pokud tam Míše ve vzkazech necháte zprávičku, tak jí to jistě potěší :-).
 

 

7.6.2014 obranářstký závod Přeštice

Nemám žádné novinky od štěňátek :-), tak aspoň napíši pár řádek o úspěších Ebinky a Vítka. Již předminulý víkend jsem zde psala o úspěchu na závodech v kategorii ZZO. Konečně se Vítkovi úročí práce s Ebinkou.........

Vítek se v rámci trojzávodu své mateřské ZKO Křimice, ZKO Touškov a ZKO Přeštice zúčastnil dalšího obranářského závodu. První v Touškově mu bohužel díky lize ve florbalu, který dělá na juniorské úrovni, utekl.

Závod se tedy konal v Přešticích a Vítek s Ebinkou se opět přihlásil na ZZO. Bylo příšerné vedro, všichni psi byli umordovaní. Skoro horší počasí než déšť :-). V kategorii ZZO se sešlo 12 psů. Byl to boj a Vítek s Ebinkou vybojovali 2. místo se ztrátou 5 bodů na plný počet. Oba byli úžasní. Jsem na ně pyšná. A nejen já, byl pochválen za dobrou reprezentaci ZKO Křimice :-).

5.6.2014

Dnes mám zprávičky od Dany a Rubinky. Rubinka prý ráda pomáhá na zahrádce :-). Díky její pomoci jde práce s úsměvem a trvá jednou tak dlouho :-)). Prostě zlatíčko. Jako každý hovawart se ráda zapojuje do rodinného dění.

Já dnes byla s Vítkem na cvičáku, podívat se, jak jim to jde. Připravovali se na závody, které se konají v sobotu v Přešticích. Tak jim můžete držet palce :-).

24.5.2014

Vkládám fotku naší Ejminky, jak krásně zvládla tunel při první návštěvě psí školky. Jako všechna naše štěňátka je to šikulka. Však také mají být po kom. Ebinka v sobotu vyhrála první místo ve zkoušce ZZO při obranářském závodě z deseti psů. Více info na našich stránkách....

22.5.2014 procházka pod Krkavcem

Tak jsem se dnes i přes velké horko vypravila s holčičkama na velkou procházku do lesa. Bylo nádherně, les poskytnul vytoužený stín, ptáci nádherně zpívali.... no prostě co vám budu líčit, určitě to znáte.....ticho, klid...relax. Holky byly hodné, pobíhaly, hrály si jejich kousavé hry, tahaly se o klacíky. Daly jsme si dvouhodinovou procházku, rychlým tempem s občasnými přestvákami a i když jsem sebou pro holky měla vodu, tak měly jazyk úplně na hrudi. Hlavně na Žužu bylo vidět, že se s krátkým čumáčkem hůř ochlazuje. Při zpáteční cestě jsme ale objevily pár louží, hned se k nim rozběhly a Ebi tedy se zklamaním že to není k pití odběhla zpět do lesa očuchat si pár stop. Ale Žužince to nijak nevadilo, že se z ních nedá pít. Jednu si vybrala a začala se chovat jako malé čínské prasátko :-)). No já si říkala už dřív, zda není s prasátkem křížená :-) - chrochtá, má zatočený krátký ocásek a krátký čumáček...........

No nechtěla můra jedna z louže za žádnou cenu. Ustlala si tam a čtvrt hodiny jen ležela a užívala si bahení lázeň. Tohle se prostě s hovíkem stát nemůže :-))). Ebinka se na ní chodila nedůvěřivě dívat :-). Když se ŽUžu dostatečně zchladila, tak jsem si zpáteční cestu namířila k rybníku, protože jsem domů nechtěla jít s hovíkem a čínským prasátkem :-)).....

Holky vodu milují ......... a Žužu je tedy super vodnice

17.5.2014

Dnes jsme se asi s Míšou Kodíkovou hodně modlily :-) a vymodlily si  počasí bez deště na výstavu, která se konala v Plzni a kde měl Kodík premiéru. A nejen on. Do soutěže naše zlatíčka byli přihlášeni také Vojtíšek se Žužu a Kodíček s Kačkou.

Přivítání bylo veliké, špinaví a oslintaní jsme byli během chvilky všichni :-)). Žužinka si chvilku dovolovala na Kodíčka, ten se snad chvli i bál, pak ale pochopil, že jde o kousavou hru a Žužinku pěkně vyštěkal a zapojil se. Za chvilku i Žužu pochopila, že se svými deviti kily určitě nezvládne výchovu 30ti kilového puberťáka :-)) a vzdala to. Nakonec si spolu krásně pohráli a během čekání si pohráli i s dalšími pejsky, které jsme potkali při venčení v parku :-). Některé fotky jsou dost humorné :-).

Ale k výstavě. Měla jsem celkem honičku. Bohužel jsem se Žužu nastoupila do kruhu přesně ve chvíli, kdy se tam už procházel Kodík a tudíž jsem si pořádně nemohla vychutnat, jak hezky ho Míša provedla. Moc jim to spolu šlo. Kodík byl pochválen, krásně ukázal i zuby a pan rozhodčí Adlt na něm neshledal žádné vady. Dostal hodnocení velmi nadějný 1 a odcházel s medailí, kterou hlavně ocenila Kačka :-) - to víte, byla zlatá :-)))).

Já se Žužu běhala ve kruhu vedle se dvěmi mladými fenkami. Žužinka se moc hezky předvedla v pohybu, jen stát ve výstavním postoji se jí nechtělo. Raději by bývala seděla :-). Nicméně jsme odešli s nádherným posudkem a krásným hodnocením výborná 2.

Daleko nejdůležitější byl závěr dne, kdy se začaly konat soutěže. Jak jsem uvedla, tak Vojtík s Kačkou byli přihlášeni do soutěže naše zlatíčka, kde je hodnoceno hlavně předvedení, zlvádnutí pejska v kruhu dítětem. Kačka to měla hodně těžké. Kodík převažoval Kačku váhou a navíc je to nezvedené štěně, které si občas dělá co chce. Kačka pilně trénovala v prázdném kruhu a moc jim to na pamlsek spolu šlo. Nádherně ho pak předvedla, Kodík byl užasný a snažil se poslouchat. Kačka tedy na to, že hubeňourek :-), tak mu rozhodně zadarmo nic nedá. Krásně mu ukazovala, že ona vládne situací. Vojtíšek nastoupil do stejné věkové kategorie jako Kačka. Žužinku moc hezky předvedl a vybojoval si nádherné třetí místo. Sám se na sebe trošku zlobil, že nakonec nezvládl dát Žužinku do výstavního postoje, že prý mohl vybojovat lepší umístění, ale ona dnes prostě nechtěla stát :-). Oba - Kačka i Vojtík dostali poháry - to bylo radosti - tak se jim rozsvítily oči a byli šťastní a o to tady přece šlo .........

 

12.5.2014

Ani jsem nestačila napsat, že jsme v sobotu byli na krásné výletě s oběma holčičkama. Počasí se naštěstí vyvedlo a tak jsme měli nádhernou procházku ještě nádhernější krajinou. Vypravili jsme se podívat se na lomy Velká Amerika, Mexiko a Malá Amerika. Byli jsme unešení pohledem na krásně zbarvenou vodní plochu, ani nevím, který lom byl nejkrásnější. Velká Amerika byla krásná, Mexiko tajemné a Malá Amerika byla zase zasazená v tichu lesa, obklopená stromy.

Holčičky si užily nejen procházky, ale i volného pobíhání a kamarádění s ostatními pejsky a že jich tam bylo :-)). Opravdu jsem nečekala takový mumraj.

11.5.2014

Slíbené fotky fešáka Ronečka...........že mu to ale na tom gauči sluší wink

 

9.5.2014

Dnes se ohlásili Ronečkovi :-). Má se moc dobře, občas zkouší zabrat postel páníčkovi a paničce, ale bohužel bez vlaného úspěchu :-), neboť je vykázán. Také se stále více projevuje první puberta, která se stejně jako u dětí projevuje tím, že se zkouší, co vše si mohou dovolit :-)). Je prý velmi šikovný a učenlivý pejsek a tak z něho mám radost. Stejně jako Kodíček i  Roneček má 26 kg. No budou to opravdu hafani :-)). Fotečky mám přislíbené.

Další kdo se ozvali jsou Merlinkovi :-), váhu tedy neznám, ale myslím, že si s bráškama nezadá. Na jeho fotky se můžete podívat na rajče - odkaz je v jeho galerii. Merlinek měl opět výcvikový pátek a tentokrát, jak  napsala Katka, na něj čekalo překvapení. Za překvapení byl Merlinek jistě moc rád, což je vidět i z jeho radostných fotek a videí :-). Více opět najdete u něj v galerii. Kačko děkuji za zpravodajství yes.

Merlinek se svým překvapením......./tahle mě dostala :-)/            unavený Merlinek........hra ho zmohla

 

8.5.2014

Dnešní sváteční den se opět konalo setkání s našemi štěňátky. Tentorkát trochu vážněji :-), na výstavě v Mladé Boleslavi. Svoji premiéru zde měla Ejminka, která se moc hezky předvedla panu Adltovi. Byla klidná, moc hodná, hezky se předvedla, ukázala zoubky, prostě šikulka. Ejminka má krásnou tmavou barvu, výborný pigment. Pan Adlt ji chválil za vyváženost proporcí, pochválil jí hlavičku i ouška. Ejminka si z kruhu odnášela hezké hodnocení a známku nadějná 1 :-). Moc gratulujeme! Vůbec musím jí moc pochválit, jak hezky snášela čekání a jak nás krásně a radostně přívitala.

Stejně jako Markéta s Ejminkou nastoupily do kruhu, tak jsem si i já se Žužu opět zkusila jaké to je ve výstavním kruhu, jeklikož při krajské výstavě zde měli bostonci klubovou výstavu. Se Žužu jsme si vyběhaly známku Výborná s pořadím 2. z pěti přihlášených fen ve třídě mladých. Žužinka také zvládla předvedení moc hezky........více napíši na stránkách Ebinky a Žužinky......... Navíc zde Žužu měla později i bonitaci a tak vám s radostí mohu oznámi, že i Žužinka je, jako Ebi, chovnou fenou :-)). Třeba se ten náš Vojtík těch malých žužinek přeci jen dočká :-).

Jako podpora při našich výstavních pokusech se na nás přijela podívat Rubinka, která bydlí nedaleko. Proběhlo opět velké vítání, samozřejmě i obou holčiček. Žužinka je okamžitě obě poznala a jala se pokračovat ve vychovávacím procesu, tudíž j jsem jí raději nepouštěla, jelikož její výchovné pokusy vypadaly drsněji. Ale určitě si pamatuje, jak jí mordovali :-) a tak nasadila raději trošku tvrdší obranu. Hovawartí holčičky si ale krásně pohrály, vyběhaly se v trávě a moc jim jejich hraní sedlo. Bylo vidět, že jsou obě téměř stejné - hmotnostě i chutí k jemnější hře. Holky moje - dvounohé i čtyřnohé - děkuji že jste mi přijely udělat radost. Byl to tak nádherný den.

 

 

7.5.2014

V albu u Merlinka jsem našla další fotky, kde je vidět, jak probíhá výcvik a také v jak nádhernké kraji Merlinek bydlí. Na druhé fotce je Ejminka - takovou pohodičku doma má :-)).

3.5.2014

Dnes mi dolétla zpráva, že i Ejminka má své album na rajčeti. Tudíž, jak Ejminka roste se můžete podívat u ní v galerii :-). Markéto, moc děkuji, že jste mi udělala okénko k vám a mohu sledovat, jak se Ejminka ze štěňátka bude měnit v dospělou fenku. http://magicblueplanet.wbs.cz/Amerika-Ejmi.html

1.5.2014

Moje chlupatá štěstíčka v Koněprusích

Na dnešní den jsem si objednala nádherné počasí. Bylo to moc důležité :-), neboť se chystalo setkání s našimi chlupáčky, které jsme od jejich odchodu do svých nových rodin ještě neviděli. Pro setkání byla zvolena lokalita okolí Koněpruských jeskyní - naučná stezka Zlatý kůň. Hlavně  je zde krásná příroda a dostatek prostoru pro vyběhání štěňátek, prostě pro tuto příležitost místo jako stvořené.

Setkání bylo bouřlivé. První kdo přijel byla rodina s Rubinkou, která nám vyrostla do krásy. Má nádherně lesklý hladký černý kožíšek a začínají se jí dělat vlnitá hříva :-). Ebinka se ihned snažila ukázat Rubince, že ona je ta, která tu velí, ale po domluvě a když viděla, že o její první místo pod sluncem jí Rubinka nepřipraví, že mlsky jsou určené pro obě dvě, bylo vše v pořádku. Hezky se spolu přivítaly a očekávali jsme již společně příchod Kodíčka, který se už se k nám blížil. Je to pořád medvídek, jen trošku vyrostl - je téměř tak velký jako Ebinka. Má obrovské tlapy, které nasvědčují se velikostí vyrovná svému tatínkovi Codymu. V podstatě když ten dorazil, tak jsem musela konstatovat, že Kody je jeho věrnou kopií. Má úplně shodnou masku i znáčky. Bylo úžasné je vidět. Cody se svými štěňátky bez problémů přivítal. Chvilku jsem počkali ještě na Roxynku, která přijela se svou paničkou a dvěma lidskými štěňaty :-). Roxynka mi moc připomíná Ebinku. Štíhlounká fenečka na dlouhých nožkách, šibalský výraz ve tváři :-)). Na plavou fenečku má krásně tmavé oči a tmavý pigment na čenichu, kolem očí i pyscích. Měla jsem radost.

Vyrazili jsme tedy na krásnou procházku plnou psích hrátek, našeho povídání a dobré nálady. Já si tak v duchu přemítala, jak je krásné vědět, že všechna moje štěňátka mají tak báječné páníčky. Byla vidět ta obrovská láska, kterou dostávají a radost z každého úspěchu. Bylo vidět, že pro každého je to jeho štěňátko to pravé chlupaté štěstí. Ebinka a Codík udělali tolika lidem radost, že je pro mne hned lehčí smířit se s tím, že jsem se s nimi musela po dvou krásných měsících rozloučit.

Cody Lavandula - tatínek štěňátek                                                musela jsem si pochovat medvídka :-))

Fotky z procházky jsem již vložila na rajče a moc se těším na další shledání i s dalšími štěňátky.

27.4.2014

Další fotky přibyly v albech Merlinka a Kodíka. Oba hafani mají na fotkách jedno společné téma - vodu. Na Merlinkovi je vysloveně vidět, že jí miluje. Videa, kdy voda stříká hadicí a on jí chytá jsou úžasná :-). Kodíček pro změnu vyzkoušel vodu stojatou - poprvné se setkal s rybníkem. Už se moc těším na další psaní v jejich deníčcích.

Foto - Merlinek ... Kodík

 

26.4.2014

Dnes mám úžasnou zprávu, neplánovaně se setkal Roneček s Roxynkou ve školce pro Hovawarty od Hovawart klubu. Prý si to  moc užili, oba se okamžitě poznali a byli šťastní, že se opět setkali. Mám z toho velkou radost a musím vymyslet nějaké setkání, protože bych vás nejraději všechny :-) i se štěňátky viděla. Nevím, zda by se Vám hodilo setkání někde kolem Prahy ve sváteční den 1.5. Lokalitu bych ještě dovymyslela.

Vkládám fotečky ze shledání......takže Ron a Roxy.... - Pavlo, za fotky moc a moc děkuji........

 

24.4.2014

Tak jsem se opět začetla na Kodíkových stránkách do povídání jeho paničky Míši. Vždycky si tak hezky počtu, zasměju se a nejraději bych Kodíka pocuchala na bříšku. Pokud si někdo chcete udělat hezčí den, tak  určitě zavítejte na jeho stránky. Má také přidány fotografie. Je nádherný, veliký, huňatý medvídek..........

Další kdo přidal fotečky je rodinka Roxynky. Roxynka také roste do krásy, moc se mi líbí, že jí zůstala střapatá čupřinka na hlavičce :-). Na fotce je s mladší hovawartí kamarádkou ............

21.4.2014

Včerejší sváteční den jsem se i přes nepřízeň osudu vydala na oblastní výstavu psů do Hořovic. Původně byla tahle výstava plánovaná hlavně pro Žužinku, která si to měla zkusit, aby se připravila na výstavu 8.5. v Mladé Boleslavi, kde se koná speciální výstava bostonků a zároveň i bonitace. Ebinka byla přihlášená jen jako doplněk, aby jí nebylo doma smutno a také, aby si znovu vyzkoušela, jak se na výstavě a v kruhu má chovat. No, vše dopadlo jinak, Žužu začala hárat a tak jet nemohla. Dlouho jsem přemýšlela, zda jet s Ebinkou či ne. Je teď vylínalá, takže do výstavní kondice má daleko. Nicméně jsem se tam nakonec rozjela, jelikož tam bylo domluvené setkání s chovatelkou od které mám Ebinku. Nakonec přijel i Ebinky černý brášku z Béčkového vrhu - Bagsík. Bylo to moc fajn, jen tedy sluničko moc nebylo a tak byla velká zima. Ebinka si opět vyzkoušela, výstavní prostředí, ruch, hluk, spousty lidí a psů a nakonec i běh v kruhu. Byla pochválena za výbronou hlavu, dobře nesené ucho, správné úhlení končetin, ladný běh, dobré proporce, hluboký hrudník, tmavé oko, pevné tělo..............jen ta srst nám chyběla :-)))). S paní Ovesnou, která posuzovala jsem si chvilku povídala o štěňátkách, moc pochválila Ebinky příjemnou povahu, ovladatelnost a předvedení. Známku dostala sníženou, takže VD, ale to jsem věděla. Vlastně o to ani nešlo, šlo o to zúčastnit se a osvěžit Ebince paměť. Moc se těším, až na nějakou výstavu přijedete se štěňátky za námi a setkáme se :-).

Ebinka s Vojtíškem od chovatelky Lenky Vernerové - CHS z Kraje bílé pěny a Ebinka a bráška Bags

21.4.2014

Všem moc děkuji za krásná velikonoční přání, svátky jara se docela povedly, počasí bylo sice aprílové, ale i teplé slunečné dny byly. Já si s holčičkama užila krásné procházky a dovádění na louce i v lese. I na koupání v rybníce došlo :-). Jen jsem vyrazila bez foťáku, tak snad příště přidám pár fotek :-).

Fotky vložím Rubinky. Dostala jsem mailík s tím, že jí přibyly v albu, tak nakoukněte, roste z ní nádherná hovawartí slečna :-). Rubinka je živá, veselá holčička, ráda si hraje s čímkoli co kde najde :-). Rubinku můžete vidět 8.května na krajské výstavě psů v Mladé Boleslavi, kam se na nás přijde podívat. Zatím tedy vkládám pár fotek..

Rubinka........

Dlaší zprávičky mám od Angelinky a Ellinky. Obě holčičky se mají skvěle. Řádí a divočí jako všechny štěńátka a jsou v milující rodině, která jim občasné prohřešky odpustí :-) a zároveň nad nimi mají pevnou ruku. Obě holčičky jsou moc šikovné, chápavé, občas divošky..........Ellinka ráda zahradničí :-))....Angelinka je prý zase spíš taková princeznička...ale obě by prý nevyměnili za nic na světě.....a to moc ráda slyším.....posílám všem našim štěňátkům podrbání a pohlazení po kožíšku..........

18.4.2014

Dnešní den jsem obdržela zprávičky o Ejmince a Rubince. Obě holčičky se mají moc dobře. Ejminka je prý trošku divoška, naštěstí je jí starší hovawartí kamarád Bastien jí trošku krotí :-). Ale dává mu zabrat. Jinak je poslušná, veselá holčička. Už se moc těším, že ji uvidím v Mladé Boleslavi, stejně tak jako Rubinku, která se nepřijde vystavovat, ale jen ukázat a projít se mezi psy a lidmi. A hlavně se mi ukázat, jak vyrostla. Rubinka je také veselá holčička, prý krásně poslouchá, miluje raději být doma, než na procházce a jinak divočí jako všechna štěňátka :-)).

Další zprávy mám od Merlinka........... ale jeho zprávičky najdete u něj v albu..........

11.4.2014

Ze zpravodajství u Merlinka jsem se dozvěděla, že přestává být štěňátko a začíná se prosazovat. Zanedlouho má začít navstěvovat cvičák, ale ještě dřív než tahle skutečnost nastane, tak dostal svého osobního trenéra :-). Individuálně se mu věnuje zkušený výcvikář a určitě Merlinkovi vysvětlí, jak se má chovat jako správný pejsek. Důležité je, že i dvounožci sjednotí výcvik a naučí se, jak správně dávat povely. Držím palečky ...... výchova je těžká, ale vyplatí se začít s ní co nejdříve. Důležité je i chodit mezi pejsky a navštěvovat hlučná místa plná lidí. Ještě, že má Merlinek tak úžasné páníčky :-).

Merlinek cvičí aport.........

 

9.4.2014

Další kdo se ozval a poslal fotečky je panička Pavla od Ronečka. Roneček navštěvuje cvičák, kde se mu moc líbí. Umí už několik povelů, je to prostě šikulka. Navíc má za sebou svoji první návštěvu restaurace, kterou prý zvládl velice dobře. Ze začátku ho zajímaly všechny pachy, ale velice brzy pochopil, že ze stolu nic pro něj není, lehl si a odpočíval. V tomhle věku je moc důležíté seznamovat štěňátka s co nejvíce situacemi, aby získali zkušenosti a pozitivní reakce. Každá socializace je  vítaná.

Také jsem se dozvěděla, že je Roníček asi kříženec s kachnou :-)). V zápalu hry se svojí psí spolubydlící Bárou spadl do rybníka. Začal plavat a doplaval ke břehu. K vodě, ale klidně šel opět, napil se a pak při další hře tam opět spadnul a vůbec mu to nevadilo. Koupání tedy asi bude Roník milovat :-)).

Těším na zprávy, které další ze štěňátek bude kachna :-).

A tady fotky Roníka s Baruškou. No není nádherný? :-)

8.4.2014

Včera na mne čekalo příjemné překvapení :-), tímto vám oznamuji, že i náš Kodíček má své stránky a již má i v galerii odkaz na ně. Pokud se tedy budete chtít koukat, jak Kodík roste a jak tráví čas se svou rodinou, tak nakouněte. Samozřejmě můžete psát vzkazy na jejich stránky. Kačka i Míša budou určitě rády. Já budu také nakukovat....už se moc těším...........

Dnes už jsem šmejdila a našla nové fotky Kodíčka, tak tady alespoň jedna z nich :-)

6.4.2014

Dnes jsem na Merlinkových stránkách objevila, že změnil krmení, jelikož mu nesedělo. Katka byla tak hodná a poslala mi značku krmení, kterou jim doporučil veteřinář. Merlinek tedy již nějaký týden baští http://www.ardengrange.cz/14-puppyjunior-large-breed-with-fresh-chicken-and-rice.html, náramně mu chutná a je spokojenější. Tak Merlinku dobrou chuť .............. :-)

5.4.2014

Tak ke mně dolétly i fotografie tříměsíční Angelinky a Ellinky :-). Strašně vyrostly a i na fotkách je vidět, jak si užívají, že jsou blízko sebe a mohou spolu lumpačit :-)). Hlavně jsem dostala svolení vám ukázat do jaké úžasné rodiny se holčičky dostaly. Olgo, ještě jednou  moc děkuji za fotografie.

4.4.2014

Navštívila jsem opět Merlinkovy stránky a našla nové fotografie a videa. Je tam vidět všechna Merlinkova práce, co jí chudák  má kolem baráku a to ještě hlídá tu svoji smečku :-)), musí chudák hlídat nejenom dvounožce, ale i kočky a ještě fenečku Jackie. No prostě je to šikula, jak to zvládá :-)).

Ale za odměnu za pomoc s vyhrabáváním ohradníků, cibulek ze záhonu, vysypávání truhlíků a odnášení větví, dnes dostal krásné vyvýšené misky a novou boudičku na kolečkách, aby mohl z pohodlí boudy sledovat svou smečku ať je kdekoli :-)).

Vkládám pár fotek Merlinka

1.4.2014

Dnes přilétly další zprávičky, tentokrát o Angelince a Ellince. Obě holčičky se mají čile k světu. Ellinka váží 15kg, Angellinka je trošku těžší. Povahově se Ellinka jeví jako odvážnější a Angelinka jako rozvážnější :-). Jako asi vy všichni reší páníčci kousání a skákáni. Chce to opravdu vytrvat, být důslední a uvidíte, že toto období nebude trvat až tak dlouho :-), časem na to budete i rádi vzpomínat, jací to byli rošťáci. Alespoň tedy já vzpomínám, na tu  naši dračici. Ale musím říct, že Ebinka byla hodná a velice brzy nám toto období skočilo. Tak budu držet palce, aby se pomamili :-).

Jinak fotky holčiček zatím nemám, ale mám přislíbeno, že již v nejbližší době dorazí. Tak se moc těším, až uvidím a vy všichni se mnou, jak holčičky vyrostly.

Další o kom dnes přilétly zprávičky je Roxynka. Ta si užívala týden hlídání babiček a jelikož jsem měla telefonát jedné z babiček, abych věděla, jak to všechno prožívají, tak vím že se měla jako princezna :-). Rozhodně nestrádala po žádné stránce. Ve třech měsících má 15,8kg. Roxynce tedy posílám pohlazení a vkládám fotečky - je na nich vidět, jak moc vyrostla :-). Velice mě těší její nádherný pigment a statná hlavička - je to moc hezká holčička.

Mám další úžasnou zprávu. Merlinek má ode dneška své stránky http://merlinek.wbs.cz/, kde můžete nakukovat a také mu psát. Kačko, stránky jsou úžasné, ukápla mi slza při tom, když jsem prohlížela fotky od narození. Moc vám děkuji. Merlinkovi stránky jsem vložila do galerie, tam kde má odkaz i na album na rajčeti.

31.3.2014

Dnes máme zprávy od Rubinky, má se jak jinak než výborně :-), měla holka rušný víkend - flámování, hraní si se štěňátkem a malými človíčky - ta se tedy má :-)). V neděli prý daleko víc odpočívala, jak byla z návštěv a hraní unavená. Také si prý oblíbila ježdění autem - to má po mamince :-). Ebinka jak slyší chystat auto, tak se hrne, abychom jí náhodou neujeli. Tolik miluje jízdu autem :-). Rubinka má i natočené video, už se moc těším a jistě nejen já, že ho páníčci co nejdříve vloží :-)).

Dlaší od koho máme dnes zprávičky je Ejminka. Ejminka je prý zlatíčko a  velmi chytrá :-). Večer by měla přilétnout fotečka, tak ji hend vložím. Jinak si se svými páníčky a starším hovawartím parťákem užívají krásné počasí.

Včera jsem žebrala fotečky od Kodíčka a dnes už byly vloženy - děkuji Míšo. Tady se tedy můžete podívat na obříčka Kodíka. Je to nádherný pejsek. Už se těším, až mu v květnu zajedu rukou do kožichu - tedy Kačenko, budeš mít co dělat udržet ho v kruhu :-))) - kdyžtak ti Vojtík pomůže :-)).

Takže - Kodíček a Kačenka, Kodík jako chůva koťátek :-)))

30.3.2014

Dnes přilétl mailík od Ronečka. Roneček se má výborně. Včera byl podruhé na cvičáku a moc se mu líbí hrát si s ostatními štěňátky. Také se mu moc líbí probíhat tunelem. Kopíruji slova paníčky :-)): Probíhání tunelem vyloženě miluje, ale běží tak rychle, že se nám povedlo ho vyfotit jen jednou, kdy to není tak moc rozmazané. Už krásně umí sedni, lehni a na přivolání reaguje spolehlivě. Je velmi žravý, takže za odměnu poslouchá jak hodinky a nechá se bez problémů odlákat od nevhodné činnosti. Hodně vyrostl, při poslední návštěvě veterináře na začátku týdne vážil 15,5 kg.

Vkládám fotečky tříměsíčního Ronečka - Pavlo, moc za ně děkuji i za informace o tom, jak se Roneček má.

Další zprávičky a fotky máme od Merlinka. Také již váží přes 15 kilogramů a dle popisů u jeho fotografii v galerii, je to hravé šikovné štěňátko a hlavně je vidět, že má úžasnou rodinu, která ho miluje a má se moc moc dobře. Kačko, moc děkuji za informace a fotky. Vkládám fotky tříměsíčního Merlinka.

29.3.2014

Dnes je to přesně tři měsíce od toho, co se naše štěňátka z vrhu A narodila. Tudíž všem oslavencům přejeme hodně štěstí, zdraví a nějakou mlsku k tříměsíčninám - Merlinku, Kodíčku, Ronečku, Ellinko, Rubynko, Roxynko, Ejminko, Angelinko - gratulujeme!

Doufám, že přiletí nějaké fotečky štěňátek, abychom mohli vložit aktuální tříměsíční štěňátka :-)).

Zároveň s našimi štěňátky slaví svůj první rok i naše Žužinka. Na to, jak své narozeniny oslavila a jaký dortík jí Vojtíšek udělal, se můžete podívat na stránkách našich holčiček - v sekci naše fena - v novinkách.

27.3.2014

Dnes mám zprávy o Roxince, která je momentálně bez páníčků a hlídá jí babička :-), ano babička doslova, jelikož jsem měla krásný telefonát, že je to náročnější než hlídat vnoučátka :-)). A když jsem slyšela, jak jí babička vyvařuje a stará se o ní, tak jsem Roxynce skoro záviděla :-)). Má se báječně.............

24.3.2014

Dnešní zprávičky máme od Rubinky. Je to prý to nejhodnější štěně - celý den pracuje na zahrádce a chodí na procházky, tak nestíhá zlobit :-)). Brzy prý také u ní přibydou nějaké fotografie a navíc ji snad uvidíme v květnu na výstavě v Mladé Boleslavi. Já tam pojedu se Žužinkou, tak jsem ráda, že Rubinku budu moci pohladit po kožíšku. Ještě tedy nevím, zda se přijde jen podívat, či se zkusí projít v kruhu............

Dalšího, koho uvidíme ve výstavním kruhu je Kodíček. Ten se chystá na národní výstavu do Klatov a předtím si dáme startovací malou výstavu v Plzni :-). Tam se moc těším, jelikož Vojtíšek povede v soutěži Naše zlatíčka Žužinku a Kačenka si povede Kodíčka. Tak budeme muset pořádně fandit :-)).

23.3.2014

Naše štěňátka se mají čile k světu, což je vidět na vašich zprávách. Dnes jsem se dozvěděla, že Roneček poprvé navštívil cvičák. Choval se naprosto přirozeně, moc se mu líbilo. Pohrál si s ostatními pejsky, byla to zatím spíše seznamovací lekce. Roník navštěvuje cvičák, který je pod vedením lidí, kteří se zabývají chovem a výcvikem hovawartů již pěkně dlouho a tak je v rukách nejpovolanějších. Máme z našeho fešáka velkou radost. Mám slíbené fotky, tak jakmile dorazí, tak je vložím.

Děkuji všem, že se ozýváte, že PP v pořádku dorazily.

21.3.2014

Dnes přibyly fotky u Merlinka a Kodíčka a tak jsem se kochala, jak kluci vyrostli. Najdete je v sekci galerie, pod jednotlivým jménem. Pro porovnání vkládám fotečky obou dvou fešáků :-). Je vidět, jak sjou šťastní a spokojení ve svých rodinách a hlavně, jak jsou šikovní. Merlinek už krásně dává pac a Kodíček má účasné fotky s Kačenkou z lesa, kdy sedí na pařezu. Jsou to prostě naši šikulkové :-).

První Merlinek, druhá fotka Kodíček.

19.3.2014

Dnes přilétly zprávičky o holčičkách Ellince a Angelince a o Ronečkovi. Všichni se mají báječně, dělají jen radost a rostou jako z vody. Jako štěňátka samozřejmě okusují co mohou, ale to ke štěňěcímu věku patří a zlepší se to, až se štěňátkům vymění mléčný chrup. Teď se jim musí nabízet dostatek podmětů a předmětů na kousání. Nejvhodnější jsou silnější větvičky a hra s hadrem na tahanou. Samozřejmě na nevhodné chování pevným a rozlobeným hlasem upozornit a naopak při poslechnutí odměnit, pohladit, pomazlit. Brzy se to naučí, že některé věci a lidi se kousat nesmějí. Ebinka hodně reagovala při tom, když omylem kousla při hře na to, že jsem sykla bolestí - okamžitě pustila a dívala se provinile. Vojtíška neustále kousala do zadečku - tedy spíš štípala - až se jednou rozlobil a kousnul jí do ucha :-), od té doby přestala, tak možná je to také jedna z možných cest :-)).

Přidávám fotky Ronečka :-)) 

 

 

18.3.2014

Dnes jsem dala do obálky průkazy původu štěňátek a zaslala je. Doufám, že brzy dorazí na místo určení.

Od čtvrtého měsíce můžete se štěňátky na výstavu. Pokud byste se chystali, tak musíte mít na zřeteli, že většinou je uzávěrka přihlášek tak měsíc dva před termínem výstavy. Já, jelikož se připravuji na výstavu se Žužinkou, tak už teď mohu říci, že z malých zkušebních výstav můžete stihnout pojizerskou výstavu psů v Mladé Boleslavi, oblastní v Plzni a oblastní v Hořovicích. Dále pak je v červnu národní výstava v Klatovech. Třída štěňat je od 4-6 měsíců. Piši tedy jen výstavy, na které se chystám a kde nás můžete najít, popřípadě vám mohu poskytnout rady a poradenství přímo na místě. Jinak informace o výstavách najdete zde http://www.cmku.cz/index2.php?stranka=vystavy. Pokud máte nějaké dotazy, ráda je zodpovím. Napiště a já vám poskytnu odkazy na přihlášky a propozice k výstavám. Ale termíny pro přihášky jsou opravdu již na hraně....takže neváhejte psát :-)).

 

17.3.2014

Po více jak týdenní odmlce se konečně hlásím :-). A hned s dobrou zprávou. Dnes totiž dorazily průkazy původu štěňátek. Snad je hned zítra zašlu. Jsem ráda, že to netrvalo až tak dlouho. To já čekala na Žužinčin opravdu daleko déle.

Doufám, že se všem štěňátkům daří dobře, uvítám jakékoli zprávy, fotky... cokoli. Zatím se přiznám, že jsem hodně unavená a bude mi chvilku trvat, než začnu pružně fungovat :-). Ale budu se snažit. Hlavně se těším na zprávičky, protože jsem měla štěňátek plnou hlavu celou dovolenou :-). Moc děkuji Lence Vernerové z naší mateřské chovné stanice Z kraje bílé pěny, že mne na chvilku zastoupila.

Vkládám fotečky Ronečka a jeho starší parťačky Báry. Fotky jsou z jeho prvních pár dní v novém domově. Pavlo, moc za ně děkuji. Oba vypadají náramně spokojeně :-).

7.3.2014

Tak teď jsem dostala fotečky Ejminky :-)... tak vládám:

   

Stále dostáváme nové zprávičky o tom, jak se daří štěňátkům. Jsem moc ráda, že se všem daří dobře, že rostou a přibírají, že dělají radost.....Moc ráda to slyším a jsem ráda za každou zprávičku.

Venku je nádherně a tak trávíme veškerý čas venku se psy. Roníčkovi se venku moc líbí, jen má rád lidskou společnost a tak tam nerad zůstává sám. Je neustále s námi :-). Výborné ale je, že už si zvykl na náš režim a již v noci za dveřmi nekňourá. Dokonce si i zvyknul, že ráno před pátou proběhnu chodnou a nevšímám si ho. Dřív seděl za dveřmi, kterými jsem odešla a kňoural. Dnes se již ani nenemáhá zvednout, jen ho pohladím a běžím dál. Ví, že za chvíli vstane páníček a vyvenčí ho :-). Je moc šikovný a výborně prospívá. Dnes jsem ho vážila má již 11,1 kg. Proti Kodíkovi je to stále o 1 kg méně :-), no .... Kodík je Kodík :-). Mám radost ze všech.... velikou..

Jelikož nemám aktuální foto ostatních, tak přidávám aspoň Ronečkovy fotografie...

 

3.3.2014

Trošku psaní zanedbávám, ale nejak nezbývá čas. Moc děkuji těm, za zprávy o štěňátkách a za fotky, které do alb přibývají. U Rubinky je dokonce video a je vidět, že je moc spokojená......že je již doma. Hřeje to u srdce, když vidím, že se štěňátka mají dobře a když slyším, jak prospívají a chválu, jaká jsou to zlatíčka.

Dnes má zprávičky od Roxinky a slyšela jsem samou chválu, jak si hezky zvykla, jak hezky vítá každou návštěvu, jak přijala koteček a boudičku.  Také se již její páníčci poohlížejí po tom, kde začnou s Roxinkou cvičit, tedy spíš, kam si zatím bude chodit hrát se štěňátky a učit se základní poslušnosti :-). Přemýšlím od kdy jsme začínali s Ebinkou a bylo to od čtyřech měsíců a chodila mezi samá štěňátka, což bylo fajn. Postupně spolu rostli a sílili a aspoň jeden druhému neubližovali. To Žužinka to měla těžší, byla a je pořád ze všech nejmenší.

Už se moc těším fotky také od Ejminky, Ellinky, Angelinky a Kodíčka. Ale vím, vysvitlo sluníčko a je co dělat na zahrádce :-). všechny moc zdravím a posílám pár fotek Ronečka na procházce. Tedy byla jsem s Ebinkou a Vojtík nám přišel pak kousek s Ronečkem naproti, nicméně k potůčku, během pěti minut byli oba psi úplně špinaví. Roneček byl nejspíš v minulém životě kachna :-)).......

 

28.2.2014

Sluníčko nás dnes opět vylákalo ven, aspoň chviličku jsem s Vojtíkem pobyla na zahradě, aby si pesani užili naší přítomnosti. Vypadá to, že se vše láme k lepšímu. Vítek pak vzal na procházku holčičky, já se vypravila s Ronečkem na krátkou procházku bez vodítka a nakonec jsme zvolili delší trasu, neboť byl naprosto úžasný a poslouchal jako hodinky. Na své jméno úžasně slyší a přiběhl vždy, když jsem ho zavolala. Navíc nikdy neodběhl daleko, drží se pořád u mne. Od lidí, které jsme potkali se nechal pohladit, ale když viděl, že jdu dál, tak hend pospíchal za mnou. Je zlatý :-).

Dnes jsem také přidala fotky, jak si hráli se Žužinkou. Oba strašně chtěli jednu hračku a já se tu div neválela smíchy. Nejdřív si ji vzala Žužu, ale to jsem ještě nefotila. S halsitým protestem jí ji sebral Ron a odnesl si jí. Jenže Žužu se nedala a hračku mu sebrala a zalezla do pelíšku /klece/, Ron jí však hračku vyfoukl - vytáhl ji krs mříže. To už Žužinku naštvalo a vyběhla mu jí sebrat, jenže Ron se nevzdával a začal se s ní o ni přetahovat. Bylo slyšet opravdu temné vrčení na obou stranách. No skončilo to nakonec rvačkou. Hračku oba pustili a a pustili se do sebe. Vyhrála nakonec Žužu, i když už jsem opravdu měla strach, přeci jenom je Roník už jiná váhová kategorie a zubiska má daleko větší a rozhodně jí nešetřil. Ale Žužu si s tím drzým přerostlým štěnětem dokázala poradit :-). Nakonec si oba vlezli do klece a jeden druhého olizovali.

27.2.2014

Poslední dny stránky trošku zanedbávám, ale není se co divit. Přiznám se, že přijdu z práce a jdu ulehnout, celá rodina poleháváme, skolila nás rýma, kašel....do toho oba pracujeme. Vojtík je dokonce již dva dny doma, měl i horečku. Mrzí mne, že holčičky a Roneček to trošku mají znát na tom, že nechodíme na procházky, ale to se nedá nic dělat. Snad se již přes víkend dáme do kupy a bude lépe. Teď jsem moc ráda, že už jsou štěňátka ve svých domovech, neboť opravdu nevím, nevím, jak bychom to zvládali.........

Jsem ráda, že stále dostávám zprávičky, že se štěńátkům daří dobře. Dnes jsem měla dotaz, zda se štěňátko může vykoupat. Hovawart jako takový nějaké velké koupání nepotřebuje. Zvlášť pokud je venku, tak během pár hodin se jeho srst sama vyčistí a je opět čistý. Ale pokud vám štěňátko proběhne blátem a vy ho berete domů, tak je jasné, že ho musíte umýt alespoň tlapky a ze spodu bříško. Nemusíte se bát je vysprchovat, pokud bude potom v teple a důkladně vyschne. Už když jsme brali štěňátka u nás domů, tak jsem jim občas musela tapky osprchovat, tak se toho opravdu nebojte. Navíc, až půjdete na procházku a oni uvidí louži, tak se nemyslete, že ji obejdou :-), ono jim mokro ani v této zimě rozhodně nevadí :-). Ebinka se nám dokonce jako malinká vykoupala v ledovém rybníce :-) a než jsme došli domů, tak to bylo kilometr, vůbec nic se jí nestalo, naopak nechápala, proč jí od té zábavy vyháníme :-)).

Posílám aspoň fotku jak si dnes Roneček ustlal :-)). No není úžasný :-).

 

25.2.2014

Dnešní zprávičky přišly od holčiček Ellinky a Angelinky. Obě jsou spokojené :-), prvotní stýskání Angelinky už je pryč a začíná řádit možná prý víc než Ellinka :-). To jsem moc ráda. Aspoň je vidět, že už si zvyká na nové prostředí a smutek je pryč. Těším se, až od holčiček přijde nějaká fotografie :-)).

Roník měl dnes u nás poznávací den. Vyrazili jsme na procházku. Musím říct, že je to úžasně vyrovnaný pejsek. Nic ho nerozhodilo, ani vodítko, ani cizí psi, kteří štěkali na plotem, ani auta, ani lidi, kteří se zastavovali, aby si ho pohladili. Ke každému přátelsky běží, vrtí ocáskem a má radost z kontaktu. Myslím, že z něj vyroste naprostý pohodář :-). Jinak ho opět chválím za čůraní, které dělá buď venku a to jen na trávníku, nebo doma na podložce. Jen bobeček je mu ještě jedno kam ho utrousí, takže i doma, když to na něj přijde.....ale i to se za čas poddá.........

24.2.2014

Dostávám samé radostné zprávy o tom, že se štěňátka mají výborně a jak jsou šikovná. Fotografie v albech v galerii u jednotlivých štěňátek přibývají, tak nakoukněte :-). Vkládám aspoň některé z nich:

Merlinek

Rubynka

Roxynka

23.2.2014

Dnešní den přinesl zprávičky o Merlinkovi,Angelince, Ellince a Ejmince. Všichni se výborně zžívají s prostředím, zvířátka v jejich smečkách je přijala, za což jsem moc ráda. Merlinek už začal s výcvikem a je strašně šikovný na což se můžete podívat v jeho odkazu v galerii - Katka natočila videa :-).

Roneček, který jako jediný tady zatím ještě zůstal je také ohromně šikovný. Bála jsem se, jak bude v noci kňučet, když bude v noci sám, jelikož Žužu dělá v noci společnost Vojtíškovi. Ale slyšela jsem ho jen tak dvakrát kníknout a spinkal až do půl sedmé ráno. No šikula. Ráno nás přivítal, jedna loužička se mu povedla vedle, zbytek byl hezky na podložce. Celý šťastný, že jsme se zase objevili nám olízal obličeje, abychom nezapomněli na ranní hygienu a okousal palečky, abychom se rychleji probrali :-).

Pak trávil většinu dne venku na zahrádce hraním si s Ebinkou a Žužinkou. Když pak za ním přijela jeho rodina, tak celou návštěvu prospal :-). Byl tak nádherně unavený :-). Jakmile návštěva odjela, tak začal opět řádit :-)))). Teď mi spinká pod stolem, hlavičku položenou na noze a občas slyším kníknutí, nebo štěknutí, zavrtění ocásku nebo ve snu honí Žužinku po trávníku..............

22.2.2014

Strávili jsme poslední noc v odchovně se štěňátky. Dnes dopoledne nás opustili poslední naše dvě holčičky - Ellinka a Angeli. Jely daleko, ale cesta jim utíkala, jely dokonce bez zastávky, tak byly holky hodné :-). Jen chvilinku si v autě stýskaly, ale hned za Plzní přestaly a spikaly až domů, což bylo zhruba tři hodinky. Doufám, že brzy dostaneme zprávičky, jak se jim dařilo první den a první noc :-).

Doma tedy už zůstal jen poslední pejsek - Ron. Roník s námi bude ještě 14 dní a tak si ho do sytosti užijeme. Dnes se mu docela stýskalo. I na Ebince byla už včera vidět nervozita, že jí mizí štěňátka. Zajímavé, do počtu pět byla ona i štěňátka naproto v klidu. Jakmile ubyli pod tuto hranici, tak zbývající štěňátka nesla těžce odchod každého dalšího sourozence. Roník si dnes poplakal, až z toho usnul. Ale už odpoledne po vyspání byl úplně v pohodě a krásně si hrál na zahrádce i doma. Teď mi tu spinká pod nohama. Potřebuje nějaký kontakt, ale jinak vypadá spokojene. Uvidíme jaká bude noc :-)).

O všech štěňátkách máme zprávy, že se jim daří moc dobře, že si dobře zvykají a dělají radost. Jsme za to moc rádi, je to nejlepší co můžeme slyšet.................

21.2.2014

Začíná u nás být pusto. Dnes nám odjeli poslední dvě holčičky Roxy a Ejmi. Od Roxinky už máme hlášeno, že si po cestě trošku stýskala, ale pak cesta proběhla v pořádku. Teď už se seznamuje se svým novým domovem. Ejminka má cestu domů teprve před sebou a je dlouhá. Snad šťastně dojedou. Těším se na zprávičky jak proběhlo seznamování s Bastienem, který na ní v novém domově čeká. Snad bude seznamování probíhat bez problému. Bastien je také hovawart a je pánem na své zahrádce....uvidíme jak novou vetřelkyni Ejminku přivítá :-)). Věřím, že nakonec bude šťastný, že mu přivezli takovou krásnou slečnu :-).

   

JInak máme zprávičky, že vše štěňátkům se daří výborně. Na nové fotografie Merlinka se můžete podívat v jeho galerii :-). Jsem moc ráda, že se mohu nakouknout jak se mu vede.

Kodík se má také výborně, už si pomalu zvyká na boudičku a vypadá moc šťastně. Prý mu moc chutná :-))).

Rubinka je v novém domově teprve od včerejška, tak si teprve zvyká, včera trošku víc plakala a je moc ráda za společnost, nechce být sama. Ale kdo by chtěl...že :-)

 

20.2.2014

Tak ..... zase je nás o jednoho méně. Dnes nám odjela Rubynka a to hned po ránu. Teď už jede do svého domova a my se těšíme na zprávičky, jak se tam zabydlí. Rubinka je bezproblémová milá fenečka. Taková něžná holčičí, která se nehnala do šarvátek, raději se řídila heslem, když se dva perou, třetí se směje :-)). Věříme, že přinese spousty radosti nejen těm svým ve smečce, ale také komukoli, kdo přijde na návštěvu.

 

Zítra odjíždí Roxynka a teď ráno jsem se dozvěděla, že také Ejminka. Štěňátka se nám během jednoho týdne všechny rozutečou :-). Jediný kdo nám tu zůstane bude Roneček. Takže od sobotního odpoledne již budeme mít pouze Roníka. Z deseti psů najednou jen tři.....kdopak se nám bude motat pod nohama?

Ebinka dnes ještě Rubynku na cestu nakojila, ale již opravdu téměř nekojí. Počítám, že nakojí ještě tak zítra a bude konec. Krásně nám to vychází...........jakoby věděla, že už jí odcházejí, že je čas..........

Fotografie vložím až večer, teď jen jednu od Kodíka, která mi před chviku přišla na telefon. Bohužel více fotek bude, až vyřeší problém s PC :-)).

Těžký souboj :-))). Je prý zlatý a dělá jen radost.... jo a prý dobře baští :-)))), čím to, že mne to nepřekvapuje :-)).

19.2.2014

Kodík už je ve svém domově a daří se mu moc dobře. Již se krásně chodí venčit ven a chutná  mu. Žádné stýskání neproběhlo :-). Večer se napapal a spal až do do pěti do rána :-)), po granulkách si ještě dřímnul do sedmi. Prostě medvídek :-).  Už se i seznámil se zahradou, jen kočky z něj prý byly trošku mimo a kocour prý po Kodíkově bafnutí raději naježený utekl :-). Snad si na sebe zvyknou. Méďa si nejspíš chtěl hrát, hledal parťáka na hraní, jenže ti zvířecí dospěláci mu nějak nerozumí :-). Věřím, že to dopadne jako u nás, kdy kočka nakonec fakt, že je tu Ebi přijala a dnes spolu spinkají na zádvěří, stočeny do klubíčka.

Úplně jsem zapomněla včera napsat, že při Kodík při výstupním kontrolním vážení měl 8,5 kg :-).

Zítra nás čeká opět loučení...tentokrát s naší nejhodnější holčičkou Rubynkou. Je to pořád spolu s Roxy něžná holčička, také si spolu nejvíc hrají. Mají takové krásné něžné holčičí hry. Ještěže Roxy jde do nového domova hned druhý den, ptotože holčičky se opravdu hodně drží spolu. Aspoň jim jedné po druhé nebude smutno. Zrovna tak hodně drží spolu Ellinka a Angeli, ale ty mají to štěstí, že odcházejí spolu do jedné obce a v rámci jedné rodiny. Takže těm se rozhodně stýskat nebude :-), ale uvidíme jak do budoucna, obě jsou to pěkné dračice :-), i když Angeli se již zklidnila a začíná být rozvážnější. Ellinka naopak všude vleze, vše prozkoumá, u všeho musí být první a poslední usíná, aby jí nic neuteklo :-). Prostě je už teď vidět, jak každé štěňátko bude jiné, každé jiná osobnost.

 

18.2.2014

Dnešní den se nesl v rozloučení se s Kodíkem. Přijela si pro něj báječná rodina a bude mít velký výběh a spoustu práce :-). Věříme, že se naš medvídek bude mít výborně, zvlášť když se o něj bude starat jeho malá panička Kačenka. Ebinka se od Kačenky nechala uplatit dobrůtkami, které ji přivezla :-). Neustále chodila do tašky pro další a další mlsky. Je  pěkně mazaná :-).

Ebinka opět Kodíka nakojila na rozloučenou, ještě si pohrál se bráškama a sestřičkama, pak doma se Žužu a pak už jen pomazlení od nás a poslední psí polibek. Máme slíbené zprávičky i fotky, tak se moc těšíme, že i u Kodíka uvidíme, jak roste v dospělého pejska. Hlavně ať přinese spoustu radosti..............

17.2.2014

Dnešní krásný den jsme si užili se štěňátky venku. Dopoledne trávili doma hraním si se Žužu a odpoledne jsme se rozhodli nevozit je zpět do domečku autem, ale ten kousíček s nimi jít po ulici. No dopadlo to tak, že každý chtěl jít jinam, někdo nechtěl jít vůbec :-)), byli jsme taková sranda výprava, ale došli jsme. Celé odpoledne si hráli na sluníčku i baštu dostali opět na trávník. Ebinka i Žužu je vychovávaly a oni tropili nejrůznější lumpárny. Bylo to moc fajn. Jakmile zašlo sluníčko, tak začalo být chladno a štěníci sami chtěli jít do domečku. Dokonce jsem zaznamenala, že začínají chodit průlezem ve dveřích....krásně to od maminky okoukali. To Žužu ještě ani neví jak na to :-). Nejdravěji se průlezem snažili projít Angeli, Rubynka a Ellinka. No prostě holkám to víc pálí :-))). Jsou to šikulky. Už si chodí do domečku jak chtějí, takže vytřít je nadlidský výkon, stále se mi tam holky motají :-).

A zapomněla jsem napsat...dnešní fotografie fotil Vojtíšek, tak jsou takové umělecké :-)). Je vidět, že svět vidí jinak než my....

Také máme zprávy od Merlinka z nového domova. Rychle si zvyknul, je prý moc šikovný a už se zabydlel. Dobře baští a dělá už spousty radosti celé rodině. Dostala jsem od něj i fotografie a má založený účet na rajčeti. Pokud chcete, nakoukněte  zde - Merlinek. /Jinak jsem do galerie k Merlinkovi vložila také odkaz na rajče. Teď už mu jeho galerii budou dělat jeho páníčci. Budu moc ráda, pokud se přidáte i vy ostatní a štěňátkům založíte účet na rajčeti, abych mohla já i všichni ostatní sledovat, jak rostou do krásy. Děkuji Janšovým za dobrý nápad a vám všem ostatním předem, že se přidáte./

Merlinek v novém domově....

16.2.2014

Dnešní den je pro nás trošku smutný....první naše štěňátko se dnes vypravilo do nového domova. Moc se na něj těšili a jelikož noví páníčci jsou z velké dálky, tak se dosud mohli těšit pouze fotografiemi. Ani se tedy není co divit, že si pro něj přijeli hned jak to bylo možné. A přivezli spoustu dobrůtek pro štěňátka i pro Ebinku :-). Teď je Merlinek již na cestě do nového domova, kde se na něj těší nejen dvounožci, ale i tři čtyřnozí kamarádi. Má tam již připravený pelíšek, ve kterém již dnes bude spinkat. Věřím, že si brzy zvykne a nebude zbytečně tesknit. Je to pohodový a srdečný pejsek, který nikdy zbytečně nekňoural a jelikož jde do milujícího domova, tak věřím, že si již brzy na nás ani nevzpomene :-)). Ebinka ho ještě na rozloučenou nakrmila mlíčkem. Já ho pomuchlala, zamáčkla slzičku. Před odjezdem jsme udělali ještě pár fotografii, abyste mohli posoudit, jaký to je fešák ......teď už se budeme těšit na Merlinkovi fotografie z nového domova......

Dnes jsme štěňátka naposledy zvážili - dnes je jim 50 dní. Všichni dosáhli požadované hmotnosti. Od teď je již budeme vážit jen ve chvíli, kdy nás budou opouštět. Což nebude dlouho trvat :-(, tento týden nás ještě opustí Kodík, Rubynka, Roxynka, Ellinka a Angeli. Ejminka a Roníček u nás pobydou déle. Ejmi o týden, Rony ještě o další týden déle. Snad jim nebude smutno, až se všichni rozutečou do svých domovů.

 

15.2.2014

Zrovna mi tu pod nohama řádí chlupáčci. Je jich už všude plno :-). Ozývá se mručení, vrčení, štěkání, kníkání....:-), zkoušejí hrátky dospělých, o to kdo má větší sílu, kdo má navrch......Občas vyhraje ten, občas onen. Je moc hezké je sledovat. Dnes jsem se nasmála :-), Žužu se s pěti štěňátky tahala o pelíšek. Na jedné straně Žužu naproti pět mrňousků. A i když jsou už výškově a váhově téměř jako ona, tak musím říct, že má pořádnou sílu.

Dnes jsme tu měli poradkyni vrhu. Proběhla kontrola, vše bylo v naprostém pořádku. Máme radost, že všechna štěňátka jsou taková jaká mají být. Mají hezké hlavičky, dobrý skus, výborný pigment, ocásky bez vad. Váhově jsou také v pořádku. Máme velkou radost :-).

14.2.2014

Dnešní den zase nádherně svítilo sluníčko a tak se štěníci vyhřívali :-). Vysloveně si pobyt venku užívali. Ebinka si s nimi neustále hrála, jen od kojení je odhání. Vypadá to, že již brzy jim mlíčko dávat nebude chtít. Už teď je to tak max. 5x denně. Asi už usoudila, že nadešel čas ukončit mateřské starosti :-).

Zítra nás čeká kontrola poradkyně vrhu. Věřím, že vše bude tak já má :-).

 

13.2.2014

Omlouvám se, že jsem včera psaní vynechala, ale nebylo mi dobře a tak jsem volné chvilky využila k tomu, že jsem odpočívala. Na dnešních fotkách je vidět, že blátivé počasí štěňátkům na kráse nepřidává. Bohužel už je dvoreček a zahrádka celá rozťapkaná a dá stále více práce udržet ty naše klubíčka v čistotě. Škoda, že mráz nevydržel o chvilku déle. Na fotkách je vidět Roxynka poznamenaná návštěvou pod autem :-), je z ní teď punťa puntíkovatej :-). Ale maminka a oni sami se navzájem očistí a zase budou čistoučcí.

Nadále všichni nádherně baští, i když jsme se teď dva dny potýkali se stavem po očkování, kdy bylo vidět, že nejsou ve své kůži. Dnes jsem orientačně vážila nejměnší a největšího - Roxy 5,6 - Kody 7,2 kg. Štěňátka celé dny hledají něco na hraní, na kousání, prostě něco, co zažene nudu :-). Nejvděčnější hračka je maminka Ebinka, ale ta už před nimi většinou utíká :-))). Sesypou se tedy na nás kdykoli se vzbudí a dožadují se naší pozornosti. Myslím, že teď nastává ta nejlepší doba, na zvykání si na nové prostředí a svou novou smečku. Všichni výborně reagují na každého příchozího a chodí za ním jako .....no jako pejsci :-). Pokud je vezmete do náruče, tak se mazlí, olizují vám tvář, prostě vyjadřují svou radost a náklonost. Moc si to užíváme a návštěvy také :-).

11.2.2014

Dnes je štěňátkům 45 dní a brzy se někteří vypraví do svých domovů. Doplnila jsem váhovou tabulku a je vidět, že již nepřibírají tolik, co dřív. Je to tím, že tráví hodně času hraním a méně spaním. Také mají větší prostor na hraní - celou zahrádku a moc jim běhání venku svědčí. Vůbec jim nevadí bláto, mokro.......hrají si všude. A tak také došlo na první mytí paciček, když jsme je brali na odpoledne domů :-). Bylo vidět, že je ta situace překvapila, nicméně někteří byli úplně v pohodě, jiní ale zvědali ťapky nebo se snažili utéct. Největší pohodář byl Merlinek, ten se dival, jak teče voda a pak se jal napít se, v tom, aby si do vody sednul, jsem mu musela rychle zabránit. Bylo vidět, že voda bude jeho živel :-)).

 

10.2.2014

Dnes čekala štěňátka návštěva u veterináře spojená s očkováním a tetováním. Ráno jsme je nandali do klecí a vyjeli jsme. Celou cestu plakali, utišilo je jen to, když jsem na ně promluvila, jenže pak spustili na novo ještě víc a dožadovali se vyndání z klecí :-). Zdárně jsme dorazili na veterinu, kde jsme je všechny vyložili a společně s Ebinkou přemístili do místnosti, která byla vyhrazena jenom nám :-). Paní doktorka všechny prohlédla a zhodnotila, že jsou to krásná zdravá štěňátka. O Kodíkovi řekla, že je hezky vypapaný :-) a když si v ruce podržela stejně těžkého Ronečka, tak prohlásila, že je o všechny moc dobře postaráno. Zhodnotila, naší i Ebinčinu péči jako výbornou :-). A nakázala nám, když prohlédla Ebi, že máme začít trošku omezovat kojení, aby Ebinka neměla po odchodu štěňátek problém s mlíčkem. Všichni dostali svůj první ďobaneček a hned na to následovalo tetování. I to proběhlo bez větších obtíží, jen na Roxinky tetovací číslo nebyla třetí pětka a tak měla tetování nadvakrát :-).......to je holt cena, za tři krásné pětky v tetování :-)). Návrat domů byl opět s muzikou, mám pocit, že to pro ně bylo daleko horší než návštěva veterináře. Uvítali když jsme je opět vypustili na zahrádku, začali ihned řádit a hrát si. Je vidět, jak jsou šťastní .......... .

Jak to vypadalo a vypadá, když přijdeme do domečku a všichni spí, se můžete podívat ve fotkách na rajčeti..........

 

9.2.2014

Opět jsme si užívali den na zahrádce, ale jen dopoledne, protože pak se zatáhlo a měli jsme obavu, zda nezačne pršet, už takhle bychom potřebovali, aby buď opět mrzlo nebo aby vyschlo, nebo se štěňátka změní v zablácné koule :-). Užili jsme se si tedy opět krásné odpoledne u nás doma se Žužinkou a Ebinkou. Probíhá vychovávání štěňátek maminkou i tetičkou a občas to vypadá trošku drsněji. Nicméně to na malé drzounky platí a usměrní se. Je to moc hezké sledovat, jak si hrají a pokud překročí hranici únosnosti v kousání, jak rychle pochopí, že je konec hry. Většinou pak ukáží mamince bříško, aby věděla, už jsou hodní a ona je celé olíže. Jen toho je na Ebinku nějak moc........

Zítra hned ráno se vypravíme na tetování a očkování. To je to poslední před kontrolou vrhu, co musí štěňátka absolvovat, aby mohla jít do svých rodin.................

 

8.2.2014

Se štěňátky si užíváme nádherného skoro jarního počasí a trávíme s nimi co nejvíce času mezi spaními venku. Teprve po setmění nastává čas, který trávíme se štěňátky u nás. Je to pro nás náročný režim, ale štěňátka potřebují zábavu a čím dál větší prostor a tak vše přizpůsobujeme jim. Teď momentálně se mi tu batolí kolem, hrají si spolu, perou se a pospávají v objetí sourozenců. Ještě si těchto společných chvil budou užívat týden. Po příští víkendu nás začnou štnátka opouštět. Pro nás nastene smutná doba, ale hřeje nás, že všichni mají úžasné páníčky..............

7.2.2014

Dnes byl další hezký den a tak ho štěňátka trávili, pokud nespali, hraním venku. Musím říct, že mi teď spí pod nohama, jak jsou z venku unavení a vyvětraní :-). Ale moc se jim to líbilo. Ani se jim nechce vždycky zpátky, nejraději by venku i spinkali, ale vzhledem k tomu, že je mokro a zem studená, tak musí povinně domů a do pelíšku. V domečku již přes den vůbec netopíme a teplota tam se pohybuje kolem 12-15 stupnů °C. Naprosto jim to vyhovuje. Pokud večer přitopíme, tak se přesouvají na lino :-). Pokud jsou u nás doma, tak také raději lehají na dlaždičkách, než v pelíškách. Rostou z nich malí otužilci :-))).

A  takhle naši miláčci jezdí autem :-)))) ..................... z domečku k nám do bytečku..........

6.2.2014

Jelikož dnes vysvitlo slunce a bylo teploučko, tak jsme toho využili k dlouhé hře venku. Ďáblíci řádili a musím říct, že uhlídat těch osm čertů je téměř nad  lidské síly :-). Nechtěli jsme je zavírat do ohrádky, chtěli jsme aby mohly prozkoumat okolí. A moc se jim to líbilo, krásně využili prostoru, který se naskytnul........pohráli si s Ebi i se Žužu a pak spokojení usnuli v náručí, jak jsme postupně nosili nahoru. Sluníčko a pohyb jim dal pořádně zabrat :-)).

Také proběhlo vážení a jak to dopadlo můžete vidět v tabulce :-). Máme nějaké bumbrdlíčky a to jsem měla strach, zda budou mít pět kilogramů :-)))).

5.2.2014

Štěňátka se mají výborně, jejich hry nabírají na intenzitě a tak se ozvývá občas hrozivé mručení nebo naopak bázlivé kňučení, když jeden morduje druhého. Všichni umějí dát rázně najevo, že je hra nebaví a že ten kdo je dotěrný má zmizet :-). Žužu je stále moc trpělivá a nechá se kousat a vůbec neknučí ani jim nevrací kousance. Je to zlatá holčička. To Ebinka je již začíná vychovávat a je vidět, že štěňátka umí poslechnout, že ví, co po nich Ebi chce.

Jinak jsem moc zvědavá, zítra proběhne kontrolní vážení všech a zapíši to opět do tabulky. Tipuji, že většina se bude blížit k pěti kilogramům :-).

4.2.2014

Právě jsem se dozvěděla, že poslední pejsek, který ještě měl stále jen papírové jméno - Assen /s oranžovým obojkem/- se bude jmenovat Ron. Roníček bude krásný pejsek a jménu, které se hodí pro pořádného hafana, nebude jistě dělat hanbu. Dle tlapiček soudím, že to bude statný pejsek :-).

Dnes jsme se opět snažili zachytit pár okamžiků z běžného dne štěňátek, ale jsou už tak rychlí, že foťák dělá jen šmouhy. Některé fotografie jsou k pousmání, nechávám je tak jak se podařilo okamžiky zachytit. Jinak štěńátka začínají být pěkní kousálci, Vojtík dnes vlezl pod postel pro košťáko, aby jim ho vyndal a měl co dělat. Já odháněla štěňátka a přesto se mi to nepodařilo a Vojtíšek vylézal s Roxynkou zakouslou do ucha a Ellinkou zakouslou do nosu. Viděla jsem i trošku slzičky, ale dělal hrdinu. Jediná Ruby je stále taková něžňoučká, zbytek smečky se pomalu ale jistě mění v dravé šelmy :-). Ale zase se s nimi dá nádherně hrát přetahovaná z hadrem :-). No prostě máme veselo. Moc.

Pro zajímavost.......nejmenší Roxynka váží 4,1kg, největší Kody 5,5kg. Myslím si, že běhe 14 dní budou mít štěňátka daleko víc, než 5 kg :-) .........no a Kody...........ani raději nepřemýšlet :-)))). Schválně....tipujte :-).

3.2.2014

Zase jsem nacvakala pár fotek, zkusila jsem bez blesku a bohužel tmaví pejskové nejsou dost dobře vidět. Prostě jsem jim nechtěla blejskat do očí :-). Zklamalo domácí osvětlení. Největší modelka byla Roxynka. Všichni ostatní mi utíkali, jen ona byla opět za dámu a pózovala. Klidný byl také Assen, toho jsem fotila ještě když byl rozespalý, tak byl hodňoučký....:-)

Zapomněla jsem napsat, že jsme v sobotu podruhé odčervili štěňátka. Už nás čeká jenom tetování a očkování 10.2. a pak už  kontrola vrhu, která proběhne nejspíš o víkendu 15-16.2. Pokud bude vše v pořádku a štěňátka budou mít váhu nad pět kilogramů, tak od 17.2. mohou do nových domovů. ...............a já už teď vím, že se nám bude stýskat...moc :-(.

Angola

 

2.2.2014

Dnes opět, jak jinak, ve znamení návštěv. Myslím si, že to budou nejlépe socializovaní pejsci široko daleko :-)). Dnes se seznámili s lidskými miminky a batolátky a to hned dvakrát :-). Byli naprosto úžasní, jen jsem trošku nestíhala hlídat které části těla patří komu :-), ale zvládli jsme to bez jediné pohromy. Opět je musím pochválit s čůráním. Dáváme podložky k východům z místnosti a přirozená reakce neudělat loužičku v místě, kde spinkají je žene právě k východům a tak se před zavřenými dveřmi zastaví a využijí podložku na vykonání potřeby. Samozřejmě u nich v domečku je to ještě daleko lepší, neboť tam jim otevřu dveře a vyběhnou se vyvenčit ven a okamžitě vědí, co se venku dělá. Jsou všichni moc šikovní.

Dnes jsem se nasmála u odpoledního jídla. Měli rýži, mrkvičku a játra. Naučila jsem je, že je k jídlu svolávám nejen svým hlasem, ale jemným klapaním misky o podlahu. Vždycky se na mě sesypou. Dokonce už ví, že když si stoupnu k lince, že tam se chystá jídlo a občas je to dost srandovní, když tam sedí deset psů mě za zády sledují každý můj pohyb :-). Ale k tomu dnešku....nandala jsem jim misky a položila první na zem a zaklapala. Vrhli se na to a protože játra milují, tak zabořili čumáčky do misky. Vedle jsem položila druhou misku. Roxynka jí zpozorovala a přešla k ní. Ostatní hlavy ponořené, mačkali se a Roxynka jako královna měla misku celou pro sebe :-)). Docela dlouho to tak bylo. Pak ale blondýnky zjistili, že Roxynka má misku jen pro sebe a přeběhly k ní. Pětice znakatých se rvala o prázdnou misku a blondýny se královsky nacpávaly. Bylo to legrační :-).

1.2.2014

Dnešní den byl opět ve znamení návštěv :-). A my i štěňátka jsme si to moc užívali. Všechna dostala svou dávku chování a muchlání . A nejen to............ zase další mlsky a dárečky nejen pro mrňousky, ale také pro Ebinku a Žužinku, která si to také zaslouží, neboť štěňátka vychovává a hraje si s nimi, když už maminka Ebinka potřebuje od mrňousků pryč. Dnes konečně jsou i lepší fotografie, i když fotky v pohybu jsou prostě mázlé. Tytam jsou chvíle, kdy mrňousci krásně leželi a já mohla fotografie cvakat jednu za druhou :-).

 

 

31.1.2014

štěňátka měla dnes krásný mazlící den. Přijeli je pomazlit majitelé bílé Altaney a červené Angoly. Nezdráhali se jet tolik kilometrů, jen aby je viděli, jak štěňátka rostou a hrají si. Samozřejmě mazlili všechna štěňátka, to ani nejde jinak :-), všichni se okamžitě sesypou na každého dvounožce, který se objeví ve dveřích :-). Elinky /Altaney/ malá panička Ojinka jim přinesla míčky na hraní a dobrůtky. Nedalo se jinak, než jim udělat svačinku z donesených piškotů. Připravila ji sama Ojinka a pak jim i misky podala. Moc jim chutnalo, zbytek potom ještě Ojinka dala v misce mamince Ebince, aby měla dost mlíčka pro štěňátka. Misku držela v ruce a přitom Ebinku hladila.........jsem ráda, že Oji překonala prvotní strah z velkého pejska. Bylo to moc hezké. Ebinka také v přítomnosti návštěvy nakojila a pak si s Ojinkou chvíli hrála. Ukázala jí co všechno umí - piškotek na čumáček, sedni, lehni i pacinku Ojince dávala. Myslím, že si všichni návštěvu užili. Ojince se ani nechtělo domů a já jsem moc ráda, že dvě naše holčičky se budou mít úžasnou rodinu.............

Moc se těšíme na další návštěvy........rádi vás přivítáme........

30.1.2014

Dnes prosím omluvte kvalitu fotografií.....bohužel si manžel nevšiml, že je tam zaplý manuál a nepřepl na automat. Přesto si myslím, že by bylo škoda vás ochudit o ty snímky. Již třetí den štěňátka pouštíme proběhnout se ven. Moc rádi se batolí ve sněhu a musím říct, že okamžitě po vyběhnutí následuje vyprazdňování........jsou to šikulové :-). Ještě že začalo mrznout a není bláto, to by bylo s běháním venku těžší...... V domečku přestáváme přes den topit, v noci udržujeme teplotu na únosnou úroveň, abychom tam s nimi nezmrzli :-). Štěňátkům je totiž  teplo a utíkají z pelíšku, aby se ochladila na lině, za to venku je jim báječně a řádí.

Dnes chlupáčci dostali ke hraní kusy sušeného masíčka - pamlsky, které přivezla chovatelka Lenka z CHS z Kraje bílé pěny, která je rodnou stanicí naší Ebinky. Strašně moc jim chutnalo, hezky se na dlouho zabavili. Všichni si krásně požvýkávali, jen Kodymu masíčko nějak rychle zmizelo a začal se snažit nenápadně brát ostatním ..... no dostal přídavek :-)....Kodík jeden, myslím, že ho ani nekousal :-). Jen pro zvědavce .......Kody váha 4,2 kg.....Roxi 3,2 kg :-)).

29.1.2014

Akorát před měsícem přišli na svět naše chlupaté kuličky........... z bezbranných uzlíčků se za tu dobu stali pejsci se vším všudy. Vědí, že když přijde maminka, tak bude dobře nejen pro bříško..........vědí, že když přijde člověk, tak je pochová, pomazlí............... vědí, že když cinkne miska, tak bude voňavá bašta........vědí, že když se před nimi rozkutálí míček, tak je to výzva ke hře. Tolik věcí se za ten měsíc naučili, tolik věcí poznali a objevili...........nejdřív znali jen čich a chuť......později se přidal zrak a sluch, postavili se na nožičky  a oni poznali, že existuje také jiný prostor než porodní bedna. Dnes už se nebojácně rozběhnou kamkoli, touží po tom získávat nové zkušenosti.....poznávat a objevovat svět........zatím neudělali žádnou špatnou zkušenost. Poznali jen lásku a pohlazení..........ví, že člověk je dobro.......věřím, že i vy všichni, co si od nás odnesete chlupatou kuličku, uděláte všechno proto, aby to tak zůstalo. Moc vám za to děkuji. Jste všichni úžasní...............

28.1.2014

Štěňátka zase přibrala zhruba po deseti dekách. Hromádky po nich nabývají na objemu :-). Je vidět, že tráví rozhodně výborně :-). A rostou a sílí také. Už je jich plný jejich domeček nebo náš byt. Prozkoumávají okolí a najdou každou skulinku i každou možnost předmětu na hraní, okousávání nebo tahání. Každá nová hračka jim udělá radost. Dnes jsem jim přivezla plyšového medvídka. Okamžitě se stal parťákem na hraní :-). Vyzkoušeli ho snad všichni.

Ebinka je nadále vzorná maminka a krásně se o ně stará, jakmile se však na ní začnou vrhat, tak utíká :-). V tu chvíli přebírá výchovu Žužu. Však také ráno měla obrovskou radost, když jsme ráno přinesli štěňátka k nám domů. Celý den je tu měla opět nastěhované ce své boudičce a na svém pelíšku. Je strašně moc hodná. Vždycky nad nimi přešlapuje a hledá vhodné místo, kam si k nim přilehnout. Když zjistí, že je všude plno, tak si lehne vedle, nebo odejde k dceři do pokojíčku do podkroví. S prvním vzbuzeným štěňátkem je ale dole a zase dělá chůvu. Nejvíc se jí ale líbí dojídat zbytky......jen jich zbývá stále méně a méně :-).

 

 

27.1.2014

Dnes je štěňátkům 30 dnů a Ebinka má 3 narozeniny, tak hezky se nám ty trojky sešly :-)). Bohužel jsem si zapomněla nabít fotoaparát a tak dnes bez fotek :-). Ebinka dostala rýžový dortík s masíčkem a jako nášup dort z tvarohu a piškotů, se kterým jí pomohly dětičky....tedy dětičky začaly a ona dojedla ten zbytek :-). Musela jsem je odtrhávat, nic by jí nenechaly a to s tvarohem zatím ještě musíme opatrně :-)). Prostě si ty narozeniny maminky hodně užili :-).

Začínají z nich být pěkní jedlíci :-), ostatně je to vidět na dnešních přírůstcích. Dnes si opravdu dali záležet. Máme z toho velkou radost. Jinak jsou stále odvážnější a odvážnější, rozběhnou se po celém domečku a občas nějakého tuláčka hledáme. Zvlášť Kodík si oblíbil místo pod postelí a jak je černý, tak ho nevidíme :-)). Angola je pěkná dračice a spolu s Altaneou budou pěkně čiperná dvojka :-)). Assen si umí zjednat pořádek a spolu s Merlinkem rádi hrají hru, kdo je silnější :-)). Ejminka je mazlíček a stále se dožaduje pozornosti, ráda se chová i Roxy a Ruby. Jsou všechny takové holčičí, mazlicí.

Prostě nám všichni dělají radost. Rostou, sílí, hrají si....krásně reagují na lidi i na to, když přijde Žužu. Už se těšíme na další mazlící návštěvy :-)). A dejte si pozor.....neboť se na vás všichni sesypou....tedy pokud nebudou mít zrovna siestu, jako včera, když za naší fialkou - Roxy - přijela její první návštěva. Byla krásně chovací :-).

 

26.1.2014

Dnes jsme štěňátkům trošku rozšířili pole působnosti a přenesli jsme je k nám domů. Potřebují poznávat nové a nvé věci a nové zvuky. Jsou naprosto úžasní, zabarali Žužince boudičku a pelíšek, nádherně se tu aklimatizovali. Žužinka je hodná, nosí jim hračky, olizuje je a dokonce zkouší kojit. Na to, že jí není ani rok a nemá žádné zkušenosti, tak je už teď vidět, že bude výborná maminka. Máme ze všech velkou radost a užíváme si přítomnost mimminek. Více večer........

Užili jsme si krásný den. Miminka se nám batolila pod nohama, občas to byl fofr při probuzení, když se všichni rozhodli čůrat. Bohužel u nás doma trik s podložkami nějak nefungoval :-)). Miminka čůrala, kde se dalo. Žužinka si užívala jejich přitomnosti snad nejvíc. Pokud se štěňátka nějak hlasitěji projevovala, třeba při hře, hned se starostlivě utíkala podívat, zda je vše v pořádku. Moc se jim zalíbil pelíšek Žužinky. Je vidět, že boudičku budou milovat :-).

Vojtík se už ptá, zda i zítra půjdou štěňátka zase na návštěvu k němu do pokojíčku. Dnes poctivě všechny po jednom vzal k sobě do postýlky a mazlil je. Nemůže být lepší socializace :-).

 

25.1.2014

Dnes jsou štěňátkům čtyři týdny a jsou stále odvážněšjí. Směle se pouštějí do další místnosti a je to jen otázka času, kdy se odváží vyjít až ven :-). Teplotu v místnosti pomalu snižujeme, aby z nich byli malí utužilci :-). Vůbec jim to nevadí a nadále si chodí s pelíšku lehat na podlahu, aby se zchladili.  Je vidět, že kožíšek plní svou funkci :-).

Dnes byl den návštěv a  tak se k počítači dostávám až teď. Hned ráno za námi přijela chovatelka s rodinou, od které máme Ebinku http://www.zkrajebilepeny.cz/. To bylo vítání :-). Ebinka hopsala a skákala jako štěně, ani ukáznit se nedala. No měla radost, že je opět vidí /na dvounohou maminku se nezapomíná :-) - snad i naše štěňátka nás takhle budou jednou vítat :-)/ navíc věděla, že po kapsách se skrývají dobroty :-). Všechna štěňátka vydatně pomazlili, přinesli štěňátkům hračky a dobrůtky. Jen mrňousci zrovna spinkali a tak se opravdu spíš jen mazlilo.

Odpoledne jsme nechali otevřené dveře do další místnosti a bylo vidět, že jsou to zvědavci zvědaví :-). Prošmejdili co se dalo, čichali Ebince k miskám, granulkám, bojovali s koštětem, s hadrem.......... Je vidět, že se všichni mají k světu a prospívají.  Jsem zvědavá co řeknou na to, jak vyrostli noví majitelé až si je přijedou znovu pomazlit :-)).

24.1.2014

Naši mrňousci nám dělají jen radost. Krásně baští, rostou.... a objevují svět. Dnes jsme nechali otevřené dveře, aby se mohli podívat, co se za nimi skrývá. Nejodvážnější byl Assen, Merlin a America-Ejmi. Ejminka byla dokonce tak odvážná, ža došla téměř ven. Na těsně před východem se však zarazila a protože zrovna kolem ni proběhla Ebinka, tak se za ní vrátila zpět. Assen zase objevil ve druhé místnosti koště a tak s ním sváděl tvrdý boj. Aspoň dle mručení a vrčení usuzuji, že to boj lehký nebyl :-))).

Jinak musím vychválit všechny, jak moc se snaží čůrat jen tam kde mají. Drobné nehody se nám stavají, ale je vidět čím dál častěji, jak si některé ze štěňátek dojde samo na podložku a vykoná potřebu.

Jinak je opět přišla navštívit Žužinka a myslím, že zanedlouho od nich bude utíkat :-). Už dnes, když se na ní sesypali, tak chvílku nevěděla co dělat, nakonec vyhrála strategie, kterou pochytila od Ebi - kdo uteče, vyhraje :-))))).

23.1.2014

Konečně nám dorazil větší pelíšek a tak mohou mrňousci růst jak se patří :-). Pelíšek je pořádně veliký, tak snad jim bude stačit až do doby, kdy budou odcházet do nových rodin. Dnes si do nej vlezli všichni - 10 psů :-). Bylo to nádherné, jak si obě holčičky hrají s mrňousky. A štěňátka také již začínají maminku a Žužu okusovat a mazlit se.

A jelikož je třeba seznamovat štěňátka s co nejvíce podněty, tak tu dnes byla mazlící návštěva, která nám pomohla všechny hezky pochovat a pohladit. Mazlení si nejvíc užívá Amerika - Ejmí :-). To je tedy mazel největší a pak Aruba - Ruby. Zbytek si raději hraje a okusuje prsty :-). Hodně živý nadále zůstává medvídek Kody, ale hodně vitální je Altanea a Fialka. Ta je navíc nečistotnější ze všech štěňátek. Pokaždé vyběhne na podkožku a vyčůrá se, dnes dokonce na podložku i sama odběhla udělat bobeček. Je opravdu moc šikovná. Dobře chodí čůrat na podložku i Angola a Merlinek, ale tam je to spíš o tom, že je na podložku sami umístíme a oni se pak  většinou vyčůrají.

Štěňátka dnes dostala nejen nový pelíšek, ale také pár nových hraček. Assen se nádherně zabavil s cinkající koulí. Fialku zase zaujala hračka - kulička plná bodlinek. Všichni si krásně pohráli a za chvilku zalezli do pelíšku a usnuli. Je nádherné na ně koukat, jak ještě ve snu běhají - jak jim nožičky i celé tělo cukají :-).

22.1.2014

Dnes měla štěňátka další návštěvu :-), tentokrát se na ně přišla podívat naše bostončí holčička Žužu. Je jí deset měsíců a musím říct, že ze štěňátek byla dost vyvedená z míry. Kdežto mrňousci byli úplně v pohodě. Klidně se k ní v pelíšku přimáčkli. Vzájemně se očuchali a Žužinka dokonce ochutnala jejich večerní menu. Od teď je bude navštěvovat co nejčastěji, aby si zvykali na různou společnost.

Kromě Žužinky proběhlo i seznamování s kočičkou. Ta tedy nejevila moc radosti z tolika pejsků, ale nechala se očuchat, olízat i občas kousnout :-). Ale bylo na ní vidět, že je ráda, že tuto společnost může opustit :-).

 

21.1.2014

Každým dnem je vidět, jak dělají mrňousci větší a větší pokroky. místo batolení již i kousek popoběhnou, v bedýnce se jim už moc ležet nechce, raději volí venkovní pelíšek, který jim ale již začíná být malý. Zítra snad konečně dorazí větší model, aby se všichni mohli dosytosti rozvalit :-). Musím je pochválit, že do pelíšku si nečurají. Plavé sestřičky Angola a Alexandrie a jejich bráška Merlin jsou nejšikovnější. Téměř vždy, když je postavím na přebalovací podložku, tak se vyčůrají. Občas ji vyhledají i sami. Amerika - Ejmí - má naopak svou hlavičku. Víc se jí líbí čůrat na deku :-). Snad to časem vychytáme :-).

Dnes poprvé ochutnali granulky. Teď večer měli rýži, mrkvičku a namočené granulky. Nebaštili sice s takovou vervou, jako když je masíčko, ale najedli se a spokojeně odvalili. Vypadá to že nebude problém s krmením :-). Všichni jsou velmi dobře papací, což je vidět na jejich přírůstku, ze kterého jsem šla do kolen :-). Asi budeme mít pěkné bumbrdlíčky ....projevují se Codíkovské geny :-))).

20.1.2014

Dnes Alíša /Alexandrie/ překvapila a dohonila své znakaté sestřičky ve váze :-). Z nejmenšího miminka se stala krásná slečna, která si ničím nezadá s ostatními. U jídla bývá jako jedna z prvních spolu s Kodíkem :-). Všechna štěňátka si nádherně hrají, občas se ozývá i hrozivé vrčení :-). Prostě chlupáčci cvičí své svaly a to i ty hrdelní, aby byli co nejdříve pejsci se vším všudy. Momentálně nabývám dojmu, že  nejvíc potřebný člověk ke štěňátkům je uklízečka :-). Stačí se podívat na fotky, jaká spoušť po krmení dravců zůstane na podlaze :-). Hlavně, že jim chutná. Začínali jsme s rýží a mrkvičkou, postupně přidáváme další chutě. Rýži s jogurtem a troškou cukru a rýži s mrkvičkou a kuřecím masem. Zatím se vše osvědčilo, mrňouskům chutná .... moc :-).

Nadále cvičíme čůrání na podložky. Páníček, který si vzal mateřskou dovolenou obětavě pokládá štěňátka po probuzení na podložky, aby se vyčůrali, kde mají. Za každé správné vyčůrání následuje pohlazení a pochvala. Snad to není marná práce :-).

  Alíša.........Ejmí........Angola                                                        Merlin.......Kody......Assen

       Elinka........Ruby......                                                          plný pelíšek zapatlaných pejsků .........:-)

Poslední fialová holčička Alexandrie čeká stále na svou rodinu. Věříme, že i ona najde rodinu, kde se bude mít báječně.

19.4.2014

Štěňátka mají za sebou první tři týdny života. Za tyto dny ohromně vyrostla a z bezbranných miminek během těchto pár dní vyrostla v pejsky se vším všudy. Je ohromné, jak rychle jejich vývoj probíhá. Moc se to snažíme si to užít. Je to tak krásné.

Dnes přijela mazlící návštěva za zelenou Americou. Naše holčika najde domov u báječných páníčků, kde bude mít zahradu a blízko les a rybník....takový malý psí ráj. Navíc na ní čeká 10ti letý hovawartí kamarád Bastien, který z ní jistě vychová v pořádnou hovawartí slečnu. Musím říct, že chování své mladé paničky si náležitě užívala :-). Proto jsme jí nechali u miminek a šli vyřídit papírování s velkými páníky. A jelikož byl čas kojení, tak jí Ebinka ještě ukázala, jak se kojí malí nenasytové. Dokonce si od ní nechala Ebinka dávat miminka k cecíkům. Bylo to úžasné.

Během víkendu jsme začali s nácvikem čůrání na přebalovací podložky. Štěňátka jsou úžasně čistotná a již nedělají loužičky do pelíšku. Vždy když se vzbudí, tak se vybatolí mimo pelíšek a tam už na ně čekají podložky, na které se vyčůrají. Je úžasné sledovat, jak se jim to daří :-). Červená Angola dnes v noci vstala, dobatolila se na podložku, vyčůrala se a zase se batolila zpět. Asi to bylo spíš dílo náhody, nicméně po probuzení se snažíme miminka dávat na připravené podložky a čekáme. Většinou se to tímto způsobem podaří.

Dnes jsme zkusili nakrmit před kojením :-). Přála bych nám vidět ten šrumec a slyšet to mlaskání. Vrhli se na to s ohromnou chutí a snědli celou misku. Jen jsem zjistila, že pro příště budu jídlo dávat raději do dvou misek:-). Měli problém se kolem misky vejít. A také si lezli jeden druhému přes hlavičky, jak se snažili se k jídlu probojovat. Chutnalo všem. Nejvíc ale asi zelené Americe /Ejmi/. Ta ještě dlouho po jídle obcházela misku a sbírala s maminkou Ebinkou drobečky z deky. Ebinka vše zkontrolovala, zda to měla miminka dobré a pak se jala umýt si své ratoslesti :-). Ti ale s údržbou mezi sebou začali již předtím, jeden druhého olizovali :-). Pak ještě následovalo kojení a myslela jsem si, že nebudou tak draví, ale opak byl pravdou. Vrhli se opět na Ebi, jako kdyby rýži předtím vůbec neměli...jsou to nenasytové :-).

Já jsem pak za odměnu vzala Ebinku na pořádnou dlouho procházku do lesa. Říkala jsem si, že po pořádném obědě, který  štěňátka měla, určitě tři hodinky vydrží. Dali jsme si úžasnou dlouhou procházku lesem - já a obě naše holčičky. Bylo tak krásně. Obě si to užívaly a měly radost, to je vidět na fotkách. Hrály si jak štěňata. No asi Ebi potřebovala chvíli zapomenout na mateřské starosti :-).

18.1.2014 ..... tři týdny

Dnes ráno jsme štěňátkům ostříhali drápky, protože už mamince Ebince při kojení ubližovali a odčervili jsme pastou pro štěňátka. Štěňátka po ránu opět ochutnala kašičku. Měla ji všude :-). Ještě, že Ebinka ráda vypomohla s úklidem i údržbou miminek. Zanedlouho totiž přijedou mazlící návštěvy pro žlutou Arubu a tmavomodrého Kodíka a tak musejí být miminka jako ze škatulky :-)).

Je za námi návštěvní den a všechna štěňátka si užila náležité pozornosti a mazlení dosytosti. Pozornost si užívala i Ebinka, jelikož dostala spoustu dobrůtek a domácí vajíčka :-) - ta se bude mít :-). Ruby i Kodýsek budou mít milující páníčky, jsme moc rádi, že všechna naše štěňátka budou obklopena láskou. Jen se podívejte na fotky, jakou skvělou malou paničku bude mít Kodíček :-), nádherně nám pochovala všechna štěňátka :-).

Štěňátka se předváděla, co již všechno umí, začínají si krásně hrát, jeden druhého okusují a tak jsme jim dali do pelíšku i pár hraček. Největší zájem o hračky jevil Kodík a Fialka. Kupodivu naše drobounká kráska svou aktivitou směle konkuruje Kodíkovi.

 

 

17.1.2014

Utekl další den a každý je na štěńátkách vidět. Již to nejsou ty nemotorné kuličky, které při každém pokusu o pohyb se svalily na zem. Už krásně ťapkají, jeden druhého okousávají a tlapkami pošťuchují, je to krásné je pozorovat při hrách. Jen  jsou to zatím jen chviličky, jinak celý den prospí. Trochu vzruchu vždy přinese pouze Ebinka, která je olizováním a svou přítomností probudí a pak jim uteče, místo, aby jim dala mlíčko :-). Proto, když pokojně spinkají, tak má Ebi hlídací službu venku.

Dnes jsme opět vyzkoušeli dám miminkům trošku rýšové kašičky. Zatím jen ochutnávají a více kaše je na mně, na zemi a na nich, než v nich. Ale statečně to zkoušejí a tmavomodrý Kodík opět bodoval a hezky baštil stejně tak jako oranžový Assen, který se po vzoru brášky pustil do jídla. Je pravda, že jim kašičku dávám až po kojení, takže mají plná bříška a už nemají takovou chuť k jídlu. Ale zatím mají ještě čas, spíš jde o to, aby ochutnali jinou chuť než mateřské mléko. To je zatím dostačující a krásně po něm přibírají. Byla jsem šokována dnešními přírůstky :-)).

16.1.2014

Proběhlo večerní kojeni a po něm jsme štěňátkům dali poprvé ochutnat rýžovou kašičku. Někteří se na to tvářili s nedůvěrou. Kupodivu fialka se pustila do jídla s vervou, dokonce do kaše vlezla předníma tlapkama a vysloveně jí chutnalo, přidal se k ní s chutí tmavomodrý medvídek, ten se tak nacpal, že při vážení mi váha hlásila error :-). No na medvídka si budu muset přinést jinou váhu :-), každopádně vím, že má již přes dva kilogramy. Bílá Altanea, oranžový Assen a žlutá Aruba o kaši vůbec nejevili zájem....tak třeba zítra jim přijde k chuti :-).

Dnes přijela další socializačně mazlící návštěva :-) - budoucí pani;čky dvou našich slečen - Angoly a Altney. Všechna štěňátka se moc líbila a byla náležitě pomazlená. Nejvíc ale znakatá Altanea, kterou její maličká panička nedala z ruky. Bylo to moc krásné a Altanea si to vysloveně užívala. Také od te doby, co návštěva odjela, tak jen spinká :-). Plavé slečny se také těšily zasloužené pozornosti a obě - červená i zelená byly kouzelné, milé a přitulné. Teď jen rozhodnout, která z nich poputuje spolu s Altaneou do nové rodiny.

Jinak všechna štěňátka prospívají, krásně se ozývají, poštěkávají, knourají, vrčí .......... :-). Jsou kouzelní. Když jsem zamlaskala, tak již špicují ouška, tzn. že začínají slyšet. Očička jim již také slouží a tak začínají koordovat pohyby a trošku si hrát. Je vidět, jak se navzájem okusují a pacinkami šťouchají své sourozence. Je to nádherná podívaná.

15.1.2014

Začali jsme přijímat návštěvy a jako první tu měl své budoucí páníčky pejsek s oranžovým obojkem - Assen. Už teď vím, že bude zahrnut velkou láskou, navíc na něj doma čeká psí kamarádka. Bude mít moc hezkou smečku :-).

Všechna štěňátka návštěva pomuchlovala, pohladila a pochovala. Štěňátka ale byla zrovna po jídle, tak spíš pospávala. Největší projev radosti z návštěvy předvedla Altanela, která si vysloveně přišla pro pomazlení. Assen si vychutnával pozornost a při drbání usínal. Nakonec přeci jen se chlupaté klubíčko trošku rozhýbalo a ukázali, že si umějí trošku hrát :-).  Už se moc těšíme na zítřější návštěvu, která přijede za Angolou a Altaneou :-).

 

14.1.2014

Dnes mne štěňátka přivítala hlasitým štěkáním, kňučením a vrčením :-). Rozběhli se po místnosti a bylo jich všude plno, Rozložila jsem tedy deku a lehla si na ní. Za chvilku byl na mě chumel chlupáčků :-). Asi si mysleli, že zastupuji Ebinku a bude mlíčko :-)). Bylo moc krásné se s nimi mazlit a nechat ožužlávat. Při tom jsem zjistila, že někteří již mají horní zoubky. Je vidět, že se připravují na pevnější stravu, již brzy začneme přikrmovat a trošku ulevíme Ebince. Má chudinka bříško celé poškrabané a samou modřinu. Ti malí upírci jí dávají pěkně zabrat...........

13.1.2013

Dnešní vážení ukázalo, že kojení prospívá nejvíc tmavomodrému medvídkovi :-), přibyl na krásných 1.740g :-) - co k tomu říct, je to nenasyta.. Jinak jsem spočítala, že mininka za 15 dní svého života přibrali od narození z celkové váhy 4.564g na 11.895g. Takže svou váhu více skoro ztrojnásobili. Fialce - Alexandrii se to povedlo :-). Máme velkou radost, že  mlíčko jim i nadále stačí. Na konci týdne již začneme přikrmovat, abychom ulevili Ebince.

Dnes jsme obdrželi jména všech zadaných štěńátek a jelikož dvě plavé holčičky jsou volné, tak jsme jim vybrali jména my. Nakonec máme tedy jména: Athos, Aghion Oros, Assen, America, Altanea, Angola, Aruba, Alexandrie. Všechna jména jsou nádherná, však bylo z čeho vybírat, na naší modré planetě je tolik krásných míst............

12.1.2013

Tento víkend jsem si dala za úkol trošku upřednostnit fialku, aby mohla snáže dohonit s váhou své sourozence :-). Přeci jenom v boji o mlíčko byla trošku odstrkovaná a snadno ji hmotnější sourozenci odstrčili a ona se třeba vůbec nedostala ke mlíčku. Je to opravdu boj, neboť štěňátek je hodně. Zvažovala jsem i dokrmování, ale pak jsem si řekla, že ještě vyzkouším jí trošku protěžovat. Celý víkend i dnešní noc jsem vyndavala po dvou hodinách miminka z bedny a dávala je kojit. Fialce jsem vybrala to nejlepší místo mezi zadníma nohama, kde jí nikdo nevystrkuje, protože jí Ebinka překryje stehnem.  A dnes je konečně vidět výsledek. Fialka od včerejšího odpoledne do dnešního poledne přibrala 155g. Její sourozenci zhruba polovinu. Mám obrovskou radost. Je velice dravá a snaží se, s mou malou pomocí je brzy dožene :-).

Jinak je vidět, že  miminka rostou a sílí. Dnes už posedávají, chodí, začínají si všímat jeden druhého. Vypadá to, jako by si již  začínali trošku hrát - jen prostě uprostřed hry najednou usnou :-). Prostě, ještě to jsou miminka, jejich nečastější činnost je spánek a krmení, ale již brzy se vše změní :-). Jo a je to lepší než  televize :-)).

11.1.2013.....14 dní

Štěňátek je již plná porodní bedna :-), stoupají si na nožičky a batolí se. Kyž do bedny vstoupí Ebinka, tak si chudinka nemá ani kam sednout. Rozhodla jsem se dnes jí miminka vyndat na deku, aby měla při kojení víc pohodlí a bylo vidět, že byla spokojenější, že se může u krmení dravců natáhnout jak potřebuje :-). Nafotila jsem pro Vás, jak takové kojení vypadá :-).

10.1.2013

Další den za námi a váha ukazuje, že Ebinka má stále dost mlíčka, máme velkou radost. Snad ještě týden vydrží a pak již můžeme začít štěňátka pomalu přikrmovat. Ebinka se pomalu už do porodní bedny nevejde se těmi chlupatými kuličkami a  budeme muset co nevidět odstranit boční zábrany. Štěňátka se už začínají stavět na nožičky a roztomile se batolí, když přijde Ebi do bedny, tak se batolení mění na úprk k ní :-). Očička se jim ještě víc otevřela, zítra snad udělám více fotografií :-).

9.1.2013

Vložila jsem dnešní fotky, na kterých už mají štěňátka barevné obojky, tak jsou již rozeznatelní. Ještě jednou píši, že zelený pejsek má oranžový obojek, jelikož sv. zelený obojek prostě není :-). Dnes jsem fotky pořizovala při večerním vážení, jelikož byli mazlíci hladoví, tak mi utíkali z košíčku :-), bylo docela náročné je uhlídat. Už se zvedají na nožičky a co nevidět nebude možné je v něm vážit. Také je již na fotkách dobře vidět, že se jim otevírají oči. Ještě sice nevidí, ale to je otázka pár dní. Vypadají na fotkách trošku přihlouple, s těmi napolo otevřenými očky :-).

Při vážení jsem zjistila, že tmavomodrý - jak my mu pracovně předzdíváme medvěd :-) - již dosáhl váhy 1.405g. Ostatní štěňátka se pohybují od 1100-1200g. Už i nejmenší fialka se blíží k 1000g. Je to šikulka. Krmení se již podobá útoku :-), jakmile Ebinka vleze do bedny, tak se na ní sesypou v boji o nejlepší pozici u mlíčka........samozřejmě vyhrává medvěd :-). Již i na fotkách je vidět rozdíl mezi zeleným a tmavomodrým chlapečkem. Tmavomodrý medvídek se hodně potatil, bude to statný velký pesan jako jeho táta Cody :-).

8.1.2013

Provedli jsme vážení štěňátek a opět je vidět váhový přírůstek. Štěňátka přibývají na váze a jsou stále pohyblivější. U některých je již vidět, že poznávají k čemu slouží nožičky. Nemotorně se začínají batolit po bedýnce :-). Také jsou již vidět náznaky otevírání očiček, i když chlupáčci stejně ještě nevidí. Většinu dne ještě stejně prospí. Vzbudí se až když přijde Ebinka do bedny, to se pak na ní sesypou. Je vidět, že kojení už není až tak příjemné, jako na začátku :-).

A ještě upozorním - došlo k malé změně. Dnes dorazily obojky pro štěňátka a bohužel v nich  nebyla světle zelená barva. Zelený pejsek tedy dostal oranžový obojek :-).

7.1.2014 Dnes je našim chlupáčkům 10 dni

Chlupáčkové opět poporostli a k desátým deninám si dali téměř dvojnásobnou váhu od porodu :-). Znakatá žlutá fenečka navíc dostala od svých budoucích páníčků jméno :-) - naše znakatá holčička se bude jmenovat America Magic Blue Planet :-). Ejminka nemohla dostat lepší dáreček :-).

A ještě mám další novinku, konečně máme na cestě barevné oboječky, tak pak již poznáte svoje miláčky i v klubíčku :-). Dnešní focení proběhlo, když byli chlupáčci hladoví a tak bylo co dělat je nějak vyfotit. Tmavomodrý se místo pózování zajímal o mou ruku a jal se jí pořádně prozkoumat, zda není náhodou k jídlu. Musím říct, že se umí pěkně přisát :-). Největší model byl dnes Athosek, náramně mu to na fotkách sluší :-). Fialka dnes vypadala moc roztomile a červená byla za dámu :-). Nakonec proběhlo focení kojení............jenže...dvě holčičky zůstaly stranou a když se Ebinka zvedla a chtěla se jít proběhnout ven, tak jsme ji zastavili a přiložili ještě k nakrmení holčičky - fialku a červenou, aby nešly spát s prázdným bříškem. Ebinka byla úžasná, trpělivě počkala, až jí miminka přiložíme a pak si je zase začala hezky hlídat.

více v sekci foto.........

 

6.1.2014

Štěňátka již téměř zdvojnásobila svou porodní váhu :-), stále krásně přibírají a mají se k světu. Ebinka stále častěji od nich odchází se proběhnout a vyvětrat :-). Začíná opět hlídat dvoreček a mrňousky chodí kontrolovat a krmit. Také začíná hodně baštit, aby štěňátka měla  dostatek mlíčka. Aktuální váha Ebinky je 34,5 kg. Veterinární prohlídka Ebinky i štěňátek ukázala, že jsou všichni v pořádku a zdraví .............. to je to nejdůležitější ...........

Naše sluníčka ......

5.1.2014

Proběhlo vážení, všechna štěňátka přibírají, tmavěmodrý pejsek a zelená fenečka už mají před jeden kilogram :-). Je vidět, že Ebinka stále stačí svá miminka krmit přesně tak, jak se má. Při vážení jsem zaznamenala, že se mi začínají štěňátka nevejít do košíčku na váze - první den bylo kolem nich tolik místa :-). Také prádelní koš jim začíná být malý, budeme muset vymyslet jinou variantu. Další věc, která mne zaujala bylo to, že žlutá holčička se už postavila na nožičky - už se nešoupala po bříšku, ale pěkně se zvedla na předních nohách a zadními se odšoupavála - brzy nám budou při focení utíkat :-). A kdybyste viděli, jak to vypadá, když maminka přijde do bedny :-)................sesypou se na ní jako piraně a ta rychlost, jakou přelezou porodní bednu :-))))).

Vloženy nové fotečky......................

4.1.2014 ...........dnes je nám týden!

Už je to týden, co se naše psí mininka narodila a někteří jíž dnes přesáhnou váhu jeden kilogram :-). Vážit budu až odpoledne, pak také vložím aktuální váhy. V nejbližších dnech by měla mít dvojnásobek porodní váhy. Po desátém dni života by měla již také otevírat očička...na to se moc těšíme :-). Zatím sledujeme Ebinku, zda je vše v pořádku. Ebinka se stále ještě čistí po porodu, ale již méně intenzivně, přesně tak jak by to mělo být. Mlíčka má také dostatek, o miminka se nadále vzorně stará. Sice stále občas vezme některého z nich a chodí s ním po místnosti, kam by si je přenesla, ale my jí vždy přesvědčíme, že porodní bedna je to nejlepší řešení :-). Dnešní snídaňové menu maminky se skládalo z rýže uvařené v mléku oslazené medem, jednoho pribináčka a 3 natvrdo uvařených vajec. Granulky má k dispozici stále...........

3.1.2014

Z mrňousků se začínají stávat pěkní cvalíčci :-). Brzy svou  porodní váhu zdvojnásobí. Chudinka Ebinka nemá žádný odpočinek, neustále se na ní ti hladovci sápou, ale má hodně mlíčka, což je vidět tím, jak má nalité vemínko. Péči o mrňousky zvládá také sama, neustále je olizuje a čistí. Na fotkách je vidět, že jsou to velcí pohodáři, obzvlášť zelený pejskek umí dát najevo svou blaženost. Tm. modrý pejsek zase rád zalézá do tepla mezi své sestřičky :-). Zelená holčička s váhou soupeří se svým tm. modrým bráškou o to, kdo bude větší cvalík :-). Červená holčička je velký mazel stejně tak jako její žlutá sestřička, v náručí neknikají, ale poklidně dřímají. Sv. modrý pejsek - Merlin /Athosek/ - rád cestuje po bedýnce :-). Nejmenší fialka se dere k mlíčku a musím říct, že občas žasnu nad tím, jak rychle se k mamince dostane, je to bojovnice, klidně přeleze i své o mnoho větší sourozence, jen aby měla lepší místo u mlíčka :-). Bílá holčička bude asi upovídanější - je nejvíc slyšet :-)).  Dělají nám všichni radost. Je tak krásné na ně koukat...........

 

2.1.2014

Ebinka se dál vzorně stará, štěňátka prospívají což je vidět na váhové tabulce. Štěňátka se hlásí čím dál více hlasitěji a také je jich již plná porodní bedna - jsou prostě všude :-). Ebinka již více odchází od miminek se proběhnout a vyvenčit a konečně už také začíná víc jíst, ale hodně si vybírá. Hodně teď baští mléčné výrobky.

 

Dnešní noc nepřinesla naštěstí žádné špatné zprávy, možná i proto, že páníček oka nezahmouřil :-). Nyní odpočívá a služba je na ostatních členech rodiny. Ebinka v noci trošku zlobila a hrabala v bedně a zamotala štěňátka do deky, museli jsme je vysvobozovat, když se to stalo už podruhé, tak se páník rozhodl, že deku přišroubuje :-))). Zbytek noci víceméně proběhl klidně, jen Ebinka občas přinesla miminko páníčkovi do postele :-)), tak musel vstát a vrátit jí ho do bedny. Snad bude den klidnější..........

1.1.2014

Vložila jsem pár fotek z dnešního dne. Omlouvám se, že až teď večer, ale neměla jsem vůbec náladu na nic. A navíc jsem pořá stála u miminek a hlídala, ale to nejde stále..... . Jinak jsem v rámci zabránění dalších nehod, raději sundala štěňátkům šňůrečky - Ebinka je začala za ně včera přenášet a opravdu to vypadalo hrozivě. Tak raději chvíli bez nich. Štěňátka jsou k poznání, jen na fotkách občas váhám :-), když nevidím mezi tlapičky :-))). Ale objednala jsem bezpečnější obojky na netu - jen díky svátkům je vše zpožděné :-(. Snad dorazí co nejdříve. Ebinka zase teď večer vstala a šla se najíst, tak jsme miminka pochovali, převlékli zase pelíšek, aby byli na noc v čistém a pak ještě raději sledovali, jak si k nim Ebi lehá. Držte nám palečky ...........

          

 

Nový rok pro nás nezačal vůbec dobře. Ebinka byla včera hodně neklidná, možná i tím silvestrovským veselím, možná tím, že u ní ještě probíhají hormonální změny............ pořád se snažila včera štěňátka odnášet  z porodní bedny a někam si je schovat......a jelikož jsme jí to nedovolili, tak si je hrnula pod sebe a snažila se chránit. O půlnoci její neklid ještě narostl, nicméně v jednu hodinu bylo vše ještě v pořádku. Při kontrole ve tři hodiny ráno jsme počítali štěňátka a nemohli se dopočítat. Po tom, co se Ebinka zvedla jsme našli jednu naši holčičku pod ní. Musím s obrovským smutkem napsat, že Ebinka jedno štěńátko neuhlídala a zalehla ho...... . Probrečeli jsme zbytek noci....a dnes  se musíme s naší růžovou holčičkou - Růženkou -  rozloučit. Bude dlouho trvat než se s tím srovnáme... nidky jí neuvidíme běhat se svými sourozenci......Arosa byla krásná zdravá holčička .........ale asi to tak mělo být........................

  

 

 

 

 

 

 

 

      Arosa Magic Blue Planet

      spinkej holčičko, stále budes s námi........

 

 

Ostatní štěňátka, tak jako maminka Ebinka jsou v pořádku, krásně přibírají a mají se čile k světu. Proběhlo vážení, prohlédnutí štěňátek. Pomazlili jsme si chlupáčky a během dne udělám pár fotek........

31.12.2013

Z Ebinky pelíšku se ozývá kňourání, všechna štěňátka se mají čile k světu. Dožadují se dravě mlíčka i nejmenší fialka je dravá a rozhodně se nedá před svými sourozenci zahambit, což je ostatně vidět i na jejím váhovém přírůstku :-).

Štěňátka jsme opět zvážili, prohlédli, žádné nemá paspárky a všechna měla plná bříška :-). Modrý pejsek je veliký pohodář, v ruce mi klidně spinká, zatímco ostatní se derou z rukou ven :-). světle zelený pejsek mimo kňourání vydává zvuky, které připomínají štěkání, také se dravěji hrne k mlíčku, zrovna jako jeho sv. modrý bráška a růžová holčička :-)). Začínají jim odpadávat pupečníčky, některá ho již mají odpadlý. Ebinka se jako doposud vzorně stará, konečně uznala, že se také potřebuje najíst a sežrala kus masa, vývar odmítla, ale hrozně si pochutnala na rohlíku :-)). Když ona je tak miluje.....

A hned jak se vyvenčila, najedla, napila, tak už utíkala zpátky spočítat drobotinu a nahrnout si je pod sebe :-)). Udělali jsme i pár fotek naší maminky....... moc jí to sluší :-)).

Naše štastná devítka :-)

30.12.2013

Ebinka je vzornou maminkou, starostlivě se stará o štěňátka, neustále je olizuje, čistí a pořád si je strká pod sebe. Ti co se jí nevejdou k ni, tak na ně pokládá hlavu, abychom snad ani ani nožičku neviděli :-). Dopřáváme jí tedy klid, aby se po náročném porodu mohla zotavit.

Dnes jsme všechna štěňátka dooznačili, znovu převážili, ale váha je spíše orientační, oni ti červíčci jsou strašně živí, porád se mrskají a váha kolísá. Ale je vidět, že nikdo na váze neubývá, tak je vše v pořádku.

více zde

Nejklidnější je drobounká fialka....tak jí prozatímně pojmenovat Vojtík :-))

 

29.12.2013

Tak - konečně jsou všechna na světě ..... po dlouhém 12 hodin trvajícím porodu se naší Ebince narodilo 9 štěňátek - 3 znakatí kluci a 6 holčiček - 4 plavé a 2 znakaté.

Maminka i štěňátka jsou v pořádku. Ebinka je unavená, ale štěňátka jsou vitální, všichni i ta nejmenší plavá holčička, se derou ke mlíčku.


TOPlist